Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Z cyklu: "Nabywanie nowych umiejętności" - Powody dla których warto pisać bezwzrokowo

Z cyklu: fotolia.pl

Umiejętność bezwzrokowego pisania na klawiaturze to nieoceniona zaleta, zarówno z powodów zdrowotnych, jak i wielu  innych związanych z efektywnością pracy.
 
Gdy nauczymy się pisać na komputerze, bez zerkania na klawiaturę:
 
Przyspieszymy prace
Pisząc bezwzrokowo, będziemy pisać po prostu szybciej, przez co będziemy w stanie więcej zdziałać w pracy.
 
Będzie to ważny punkt w CV 
Mając umiejętność bezwzrokowego pisania, można spokojnie wpisać ją do CV. Dla pracodawców jest to duży plus, gdyż wiedzą, że pracownik będzie pracował bardziej efektywnie i wyglądał bardziej profesjonalnie.
 
Będziemy profesjonalnie wyglądać  
Nawet najlepszy specjalista, w dobie komputerów musi umieć się nimi posługiwać. I choć możemy świetnie znać się na naszym branżowym oprogramowaniu, to pisząc powoli, kilkoma palcami, zawsze będziemy wyglądać mniej profesjonalnie, niż nasi koledzy zza biurka, którzy piszą bezwzrokowo.
 
Zadbamy o kręgosłup 
Siedząc cały dzień przed komputerem i przez cały czas patrząc to na klawiaturę, to na monitor, podnosimy naszą głowę dziesiątki razy (stąd też mamy spięte mięśnie na karku).
 
Poprawimy samopoczucie 
Bezwzrokowe pisanie, to nie tylko ulga dla mięśni karku, ale również dla mięśni nadgarstka i dłoni. W efekcie więc, po całym dniu pracy mięśnie osoby piszącej bezwzrokowo są w lepszym stanie, niż tej, która co chwilę zerka na klawiaturę. A bardziej rozluźnione mięśnie, to lepsze samopoczucie.
 
Wystarczy że poświęcimy kilka miesięcy, by nauczyć się pisać bezwzrokowo a umiejętność ta z pewnością zaprocentuje w przyszłości.
 
Źródło: weblog.infopraca.pl oraz piszeklawisze.pl  
 
Czw., 24 Lp. 2014 0 Komentarzy Dodane przez: Dawid Kulpa