Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ruszył nabór do 16. edycji nagrody Kryształy Przetargów Publicznych

Ruszył nabór do 16. edycji nagrody Kryształy Przetargów Publicznych fotolia.pl

Ruszyły zgłoszenia do 16. edycji Kryształów Przetargów Publicznych. Jest to nagroda przyznawana zamawiającym i wykonawcom za profesjonalnie zrealizowane inwestycje w sektorze publicznym. Kapituła wybiera projekty o różnej skali i wyróżnia zarówno małe inwestycje o znaczeniu lokalnym, jak i te największe, które mają wpływ na całe społeczeństwo. Największa uwaga zwracana jest jednak na rzetelność przeprowadzonego postępowania przetargowego, przejrzystość realizacji zadania oraz osiągnięte efekty. Zgłoszenie do nagrody i w przypadku jej przyznania – otrzymanie jej – jest bezpłatne.

Jakie projekty można zgłaszać?
Każdy zamawiający lub wykonawca może zgłosić dowolną liczbę projektów. Należy pamiętać o tym, że inwestycje muszą być zakończone i – co najważniejsze – oddane do użytku w okresie od 1 stycznia 2023 r. do 31 lipca 2024 r. Przy zgłoszeniu należy wybrać jedną z czterech kategorii:

  1. Ochrona środowiska i gospodarka wodna
  2. Infrastruktura drogowo-komunikacyjna
  3. Obiekty użyteczności publicznej
  4. Rewitalizacja przestrzeni publicznej i ochrona zabytków

Przebieg zgłoszenia składa się z dwóch części - wypełnienia prostego formularza na stronie: nagroda.przetargipubliczne.pl/zgloszenie najpóźniej do 31 sierpnia 2024 r. oraz wypełnienia ankiety zawierającej dodatkowe pytania dotyczące wykonanego zadania, procesu udzielania zamówienia oraz osiągniętych efektów. Ankieta zostanie przesłana na adres e-mail podany w formularzu – należy ją wypełnić i odesłać w ciągu 10 dni. Warto także dołączyć zdjęcia ze zrealizowanej inwestycji czy publikacje prasowe na jej temat.

Wręczenie nagród odbędzie się 14 października na gali „Kryształów Przetargów Publicznych” podczas „XIX Forum Przetargów Publicznych”. Każdy z laureatów otrzyma unikatową statuetkę, certyfikat przyznania nagrody oraz komplet materiałów umożliwiających promocję.

Związek Powiatów Polskich objął patronatem honorowym to wydarzenie.

Pt., 14 Czrw. 2024 0 Komentarzy
Joanna Gryboś-Chechelska
Redaktor Joanna Gryboś-Chechelska