Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Na rzecz lokalnej społeczności: „Herlingowa rolka” w Kielcach

Na rzecz lokalnej społeczności: „Herlingowa rolka” w Kielcach fotolia.pl

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach, Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Wzgórze Zamkowe zapraszają do udziału w konkursie pod tytułem „Herlingowa rolka” organizowanym w ramach 4. edycji Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego.

Przedmiotem konkursu jest samodzielne nagranie i zmontowanie rolki (reels) przeznaczonej do publikacji w wybranych mediach społecznościowych, zachęcającej do udziału w Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego, który odbędzie się w Kielcach w dniach 6-22 września 2024 roku.

„Pociąg do literatury. IV Festiwal Herlinga - Grudzińskiego” to wielowątkowa impreza, której celem jest rozbudzanie potrzeby i kompetencji czytania oraz promocja wartościowej literatury przez osadzenie jej pośród wyzwań cywilizacyjnych społeczeństwa XXI w. Cykliczny festiwal, którego patronem jest Herling, stanowi sposób stałego upamiętnienia pisarza i wartości humanistycznych, którym był wierny. Festiwal będzie czerpał z bogatej literackiej tradycji Kielc i regionu, rozwijał wiedzę na temat dziedzictwa małej Ojczyzny budującej tożsamość lokalną i narodową, więź międzypokoleniową i dumę z miejsca urodzenia. Celem przedsięwzięcia jest integracja wielu instytucji i pasjonatów literatury wokół idei promocji czytelnictwa. To oni będą organizatorami, twórcami i odbiorcami różnych działań.

Nagrodą główną jest udział w realizacji programu kulturalnego TVP3 Kielce Drzwi do kultury. Przewidziane się również nagrody rzeczowe.

Prace przesyłać można do 30 czerwca 2024 roku.

Źródło: UM Kielce

Śr., 5 Czrw. 2024 0 Komentarzy
Alicja Cisowska
redaktor Alicja Cisowska