Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Cyfrowa przyszłość miast i regionów – program dla małych miast

Cyfrowa przyszłość miast i regionów – program dla małych miast fotolia.pl

W ramach programu Cyfrowa Europa, Komisja Europejska dąży do przyspieszenia cyfryzacji miast i społeczności, które są mniej zaawansowane w tym procesie. Oferowane usługi wspierają wdrażanie lokalnych cyfrowych bliźniaków i innych rozwiązań cyfrowych, zarówno na obszarach wiejskich, jak i miejskich. Celem jest zapewnienie wszystkim dostępu do nowoczesnych technologii cyfrowych.

Program Support Services for EU Smart Communities skierowany jest do miast, regionów, województw, dzielnic portowych oraz obszarów wiejskich, które są na wczesnym etapie cyfryzacji lub rozwijają swoje działania.

Projekt oferuje bezpłatne doradztwo i wsparcie online w zakresie transformacji cyfrowej dla 150 miast i społeczności w Unii Europejskiej.

W ramach programu skorzystać można z następujących działań: analizy dojrzałości infrastruktury cyfrowej, pomocy w opracowaniu strategii i planu działania w zakresie cyfryzacji, w tym identyfikacji wymaganych narzędzi cyfrowych, strategiczne doradztwo w zakresie identyfikacji i realizacji niezbędnych zamówień publicznych oraz udziału w europejskiej sieci partnerskiej, rozwijającej lokalne platformy danych i cyfrowe bliźniaki zasilane sztuczną inteligencją oraz dostęp do wiedzy cyfrowej w UE.

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz dostępny pod linkiem: LDT EOI2024

Zgłoszenia powinny składać miasta i społeczności powyżej 20 tys. mieszkańców. Zainteresowane podmioty powinny zapewnić zespół specjalistów do współpracy z doradcą.

Etapy składania zgłoszeń:

  • Etap 1 (kwiecień-sierpień 2024) – składanie zgłoszeń do 17 czerwca 2024
  • Etap 2 (sierpień 2024-maj 2025) – składanie zgłoszeń do 24 marca
Śr., 5 Czrw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek