Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Zanim pójdziesz nad wodę, sprawdź Serwis kąpieliskowy

Zanim pójdziesz nad wodę, sprawdź Serwis kąpieliskowy fotolia.pl

Sezon kąpielowy w Polsce rozpoczął się 1 czerwca i potrwa do 30 września. W czasie jego trwania poszczególni organizatorzy mogą otwierać swoje kąpieliska. W zależności od indywidualnych decyzji mogą one być otwarte przez cały sezon albo tylko przez jego część. 

Jakość wody w kąpieliskach bada Państwowa Inspekcja Sanitarna. Wyniki badań można sprawdzić w Serwisie kapieliskowym.

Obsługa portalu jest prosta. Na interaktywnej mapie zaznaczone są wszystkie oficjalnie działające kąpieliska. Klikając w wybrane kąpielisko, można zobaczyć komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska.

Jeśli kąpielisko jest aktywne, czyli sezon kąpielowy już się w nim rozpoczął, można odczytać pełną wersję raportu zawierającego m.in. dane o:

  • jakości wody
  • infrastrukturze kąpieliska
  • kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem kąpieliska

Jeśli kąpielisko jest nieaktywne, pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport będzie dostępny po jego otwarciu.

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi badanie wody nie wcześniej niż 10 dni przed otwarciem sezonu kąpielowego danego kąpieliska. Następnie organizator wykonuje nie mniej niż trzy badania (dla kąpielisk, w których sezon kąpielowy nie przekracza 8 tygodni – nie mniej niż dwa) w sezonie kąpielowym, w okresie funkcjonowania kąpieliska. Przerwa między badaniami nie może przekraczać miesiąca.

Źródło: GIS

Śr., 12 Czrw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś