Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Majowe posiedzenie zespołu środowiskowego KWRiST

Majowe posiedzenie zespołu środowiskowego KWRiST fotolia.pl

Obradował Zespół ds. Energii, Klimatu i Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Na majowym posiedzeniu Zespół wydał pozytywne opinie dotyczące:

  1. projektu rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie wymagań jakościowych dla paliw stałych
  2. projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych użytkowania oraz szczegółowego zakresu kontroli morskich budowli hydrotechnicznych
  3. projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać morskie budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie

Przed posiedzeniem, na wniosek ministerstwa klimatu i środowiska, z porządku obrad zdjęto projekty dwóch ustaw związanych z gospodarką odpadami - ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz ustawy o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw, a także ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Okazało się, że nadal trwają bowiem uzgodnienia międzyresortowe. Strona samorządowa poprosiła, by w takim razie przesyłać jej projekty już po uzgodnieniach wewnątrz rządu. Możliwe, że w sprawie obu projektów odbędzie się oddzielne spotkanie robocze zespołu.

W sprawach różnych, Unia Metropolii Polskich podniosła temat spełnienia przez samorządy wymogów w zakresie elektromobilności. Przedstawiciel UMP alarmował, że miasta nie mogą kupić wystarczającej liczby aut spełniających warunki ustawowe, ponieważ rynek nie jest w stanie zaspokoić potrzeb. Na wniosek sekretarza strony samorządowej będzie ona domagać się informacji od rządu w tym zakresie na posiedzeniu plenarnym.

Przedstawiciel Związku Powiatów Polskich przypomniał natomiast, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska na najbliższym posiedzeniu plenarnym KWRiST powinno odnieść się do pomysłu powołania specjalnego zespołu w celu przeanalizowania ewentualnych zmian w prawie łowieckim.

Czw., 16 Mj. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński