Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs w Polsko-Litewskim Funduszu Wymiany Młodzieży

Do 21 stycznia 2011 r. trwa konkurs w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, którego operatorem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, na projekty mające na celu wspieranie współpracy polskiej i litewskiej młodzieży dla budowania przyjaznej współpracy między narodami Polski i Litwy.

Projekty można realizować w ramach dwóch niezależnych formatów, które różnią się od siebie rodzajem realizowanych projektów, jak również systemem dofinansowania.


Format 1.
obejmuje takie projekty, jak:

  • wymiany młodzieży polskiej i litewskiej,
  • seminaria i szkolenia, których celem jest wymiana oraz rozpowszechnianie przykładów dobrej praktyki między polskimi i litewskimi organizacjami realizującymi politykę młodzieżową i pracującymi z młodzieżą.


Format 2.
obejmuje:

  • projekty przygotowane i prowadzone przez organizacje inspirujące wymiany i inne inicjatywy młodzieży polskiej i litewskiej,
  • imprezy, spotkania i inne inicjatywy młodych ludzi z Polski i Litwy,
  • projekty informacyjne, których celem jest inspirowanie współpracy kulturalnej, propagowanie tolerancji, lepszego zrozumienia i poznania się młodzieży polskiej i litewskiej,
  • publikacje mające na celu zbliżenie między narodami Polski i Litwy.


W roku 2011 priorytety Funduszu to:

  • promowanie dialogu międzykulturowego i międzyetnicznego,
  • włączanie młodzieży z mniejszymi możliwościami,
  • upowszechnianie postaw inspirujących współpracę kulturalną oraz promujących wspólne dziedzictwo historyczne,
  • zachęcanie i rozwijanie postaw promujących wolontariat międzynarodowy.

Uczestnikami projektów mogą być młodzi ludzie w wieku 13-30 lat oraz osoby pracujące z młodzieżą, które legalnie mieszkają na terenie Polski lub Litwy. Ze względu na dolną granicę wieku uczestników, przewiduje się udział osób powyżej 30. roku życia w roli opiekuna bądź lidera.

Wnioskodawcami mogą zostać: osoby prawne, posiadające doświadczenie w dziedzinie pracy z młodzieżą. Według formy prawnej mogą to być instytucje oświatowe, publiczne oraz organizacje pozarządowe, z wyłączeniem podmiotów komercyjnych nastawionych na zysk.
Wnioskodawca musi posiadać litewską organizację partnerską, wraz z którą przygotuje i zrealizuje projekt. Organizacja partnerska musi wypełnić część III wniosku, tj. „Deklarację partnerską”, która obowiązkowo musi zostać dołączona do wniosku w wersji oryginalnej lub w postaci faksu. Wnioskodawca może posiadać więcej niż jedną organizację partnerską.

Projekty składane w ramach konkursu wniosków muszą zostać zrealizowane od 1 kwietnia do 30 listopada 2011 r.

Źródło: www: http://www.plf.org.pl
Niedz., 26 Gr. 2010 0 Komentarzy Dodane przez: