Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ekotechowa strefa współpracy z Ukrainą

Ekotechowa strefa współpracy z Ukrainą fot.canva

W trakcie targów Ekotech, które odbędą się w dniach 10-11 kwietnia br. w Targach Kielce powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy. Swoją obecność zapowiedzieli także włodarze ukraińskich miast i gmin z takich miejscowości jak Zwiagiel, Korostień, Połtawa, Uman oraz Bojarka. Rozmowy zaproszonych gości dotyczyć będą m.in. polskich doświadczeń w modernizacji miast, możliwości rozwoju miast ukraińskich oraz sposobów ewentualnej współpracy.

Udział w targach to nie tylko okazja do promocji produktów i usług, ale również do wymiany doświadczeń, zbudowania trwałych relacji i nawiązania współpracy. To inspirujące spotkania, które umożliwiają poszerzanie horyzontów i wypracowanie nowoczesnych rozwiązań. Ekotech to doskonała sposobność do budowania sieci kontaktów między przedstawicielami różnych jednostek administracyjnych także na arenie międzynarodowej. To także okazja do omówienia potencjalnych obszarów współpracy, takich jak gospodarka, kultura, edukacja, czy ochrona środowiska.

Stoisko narodowe firm z Ukrainy zorganizowane zostało przez Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej oraz Polsko-Ukraińskie Centrum Gospodarcze. Swoją obecność w kieleckim ośrodku wystawienniczym zapowiedzieli przedstawicieli firm i miast ukraińskich, a także pracownicy wydziałów miejskich zajmujących się sprawami komunalnymi, socjalnymi, mieszkalnictwem oraz osoby odpowiedzialne za projekty rozwojowe. Zaproszeni goście odbędą spotkania z reprezentantami władz miasta Kielce i lokalnego biznesu.

Forum Polsko-Ukraińskie, poświęcone będzie prezentacjom miast i firm ukraińskich, polskim doświadczeniom w modernizacji miast oraz możliwościom uczestnictwa w dofinansowaniu z UE dla ukraińskich firm. Tematami prowadzonych rozmów będą również m.in. dostosowanie rozbudowy ukraińskich miast oraz miasteczek do standardów unijnych, w takich obszarach jak działalność społeczna, socjalna, edukacyjna, medyczna, sanitarna i ekologiczna. Poruszone zostaną zagadnienia dot. rozwoju dróg lokalnych i krajowych, ośrodków wspierania biznesu, modernizacji zaplecza komunalnego i technicznego oraz budownictwa. Dla przedstawicieli miast ukraińskich, spotkanie na targach będzie sposobnością do zaprezentowania bieżących potrzeb w zakresie odbudowy infrastruktury komunalnej ze zniszczeń wojennych, ale też omówienia ambitnych planów rozwoju. Konieczne będzie również omówienie możliwości bezpośredniej współpracy gospodarczej pomiędzy polskimi i ukraińskimi miastami, firmami i organizacjami.

Miasta, regiony, firmy produkcyjne, handlowe i usługowe, a także organizacje uczestniczące w targach Ekotech oraz towarzyszącym im targom Autostrada - Nowa Infrastruktura będą miały możliwość nawiązać kontakty i rozpocząć współpracę ze swoimi potencjalnymi partnerami, czy to w Polsce, czy w Ukrainie. Podczas targów będzie mowa o organizacji i prowadzeniu procesów inwestycyjnych oraz o możliwościach finansowania czy dofinansowania z funduszy pomocowych, w tym funduszy unijnych. Rozmówcy będą starali się znaleźć odpowiedź na pytania dot. m.in. wkładu inwestycyjnego, ograniczeń kapitałowych oraz przetargów.

Związek Powiatów Polskich objął patronatem honorowym to wydarzenie.

Wt., 26 Mrz. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska