Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Uroczystość nadania alei parkowej imienia prof. Michała Kuleszy

Uroczystość nadania alei parkowej imienia prof. Michała Kuleszy fotolia.pl

12 września br. o godzinie 13:00 w Parku Tadeusza Mazowieckiego w Warszawie, odbędzie się uroczystość nadania alei parkowej imienia prof. Michała Kuleszy, jednego z głównych twórców samorządu terytorialnego w Polsce.

Na wydarzenie zapraszają Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski oraz Przewodnicząca Rady Miasta Stołecznego Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska.

Prof. Michał Kulesza (1948–2013) od lat 80. XX w. uczestniczył w badaniach nad odbudową samorządu terytorialnego. Należał do współzałożycieli Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, był jednym z twórców reform samorządu terytorialnego w 1990 i 1998 r. W 1989 r. wchodził w skład zespołu ds. samorządu podczas rozmów Okrągłego Stołu. W latach 1997–1999 pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii prezesa Rady Ministrów w rządzie Jerzego Buzka. Działał w Ruchu Stu. W 2004 r. był współzałożycielem Partii Centrum. W latach 2004–2013 zasiadał w Radzie Konsultacyjnej Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w której pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Był redaktorem naczelnym miesięcznika „Samorząd Terytorialny”. W 2008 r. został społecznym doradcą ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Donalda Tuska, a w roku 2010 został powołany na stanowisko doradcy społecznego prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. samorządu.

Poniżej załączamy mapkę z sugerowanym dojściem na miejsce uroczystości.

Źródło: gov.pl

Załączniki:
Pobierz ten plik (Mapka.pdf)Mapka209 kB
Wt., 29 Sp. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska