Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania 2023”

Konkurs „Samorządowy Lider Zarządzania 2023” fotolia.pl

Związek Miast Polskich w partnerstwie z Norweskim Związkiem Władz Lokalnych i Regionalnych, ogłaszają kolejną edycję konkursu dla miast pn. „Transformacja energetyczna miast dla osiągnięcia neutralności klimatycznej i podniesienia jakości życia”.

Tematyka konkursu w 2023 roku dotyczy inicjatyw i działań podejmowanych przez samorządy miejskie na rzecz skutecznego wdrażania transformacji energetycznej miast, umożliwiającej osiągnięcie neutralności klimatycznej i utrzymanie jakości życia, w tym kompleksowej poprawy efektywności energetycznej z wykorzystaniem rozwiązań cyfrowych.

Celem konkursu jest identyfikacja, docenienie i wyróżnienie miast, które są zaangażowane w transformację lokalnej energetyki i dążenie do neutralności klimatycznej.

Konkurs jest adresowany do miast, dlatego uczestnikiem konkursu mogą być jednost­ki samorządu terytorialnego, posiadające status: miasta na prawach powiatu, gminy miejskiej oraz gminy miejsko-wiejskiej.

W kontekście rosnącego wpływu zmian klimatycznych na funkcjonowanie społeczności lokalnych oraz polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która ma tym zmianom przeciwdziałać, a także skutków kryzysu energetycznego, konkurs SAMORZĄDOWY LIDER ZARZĄDZANIA 2023 skupia się na wykorzystaniu zintegrowanego podejścia i nowoczesnych technologii, które przyczyniają się do osiągnięcia neutralności klimatycznej, efektywności energetycznej oraz włączenia społecznego w tych obszarach.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wypełnienie formularza oraz przesłanie wypełnionego wniosku podpisanego podpisem kwalifikowanym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pośrednictwem ePUAP (skrzynka podawcza ZMP Poznań) w terminie do 11 września 2023 rwłącznie.

Konkurs jest organizowany w ramach Programu „Rozwój lokalny”, finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Liderem projektu jest Związek Miast Polskich, a partnerami są: Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych KS, Instytut Rozwoju Miast i Regionów oraz Orga­nizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Operatorem programu jest natomiast Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Szczegółowe informacje o konkursie w załączeniu.

Źródło: ZMP

Wt., 22 Sp. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Alicja Cisowska