Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Otwarte miasta i wsie – mapowanie i współpraca dla Ukrainy” - już wkrótce inauguracja kampanii

„Otwarte miasta i wsie – mapowanie i współpraca dla Ukrainy” - już wkrótce inauguracja kampanii fot.canva

18 kwietnia br. o godzinie 10.00 w Centrum Targi Kielce odbędzie się spotkanie inaugurujące kampanię informacyjną „Otwarte miasta i wsie – mapowanie i współpraca dla Ukrainy”. To ogólnokrajowy projekt samorządów i organizacji pozarządowych umacniający współpracę pomiędzy osobami mającymi bezpośredni kontakt z uchodźcami, a więc pracownikami ośrodków pomocy społecznej, urzędów pracy, centrów wielokulturowych czy sektora NGO.

Międzysektorowa kooperacja zaangażowanych grup to także okazja do rozwoju narzędzia Mapuj Pomoc – największej polsko-ukraińskiej mapy punktów wsparcia dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. W ramach kampanii odbędzie się około 20 spotkań w 20 miastach.

Wtorkowe spotkanie otworzy prezydent miasta Kielce Bogdan Wenta, a wykład wygłosi m.in. zastępczyni koordynatora krajowego UNICEF Enas Obeidat. Odbędzie się także debata z udziałem głównych przedstawicieli partnerów kampanii: Związku Powiatów Polskich, Unii Metropolii Polskich, Związku Miast Polskich. Zaproszeni goście będą mieli okazję uczestniczyć w dwóch warsztatach: z użycia narzędzia społecznej odpowiedzialności Mapuj Pomoc prowadzonego przez Fundację CultureLab oraz Dezinformacja w czasach kryzysu – stop fake newsom Fundacji Schumana. Na spotkaniu w Kielcach przedstawiony zostanie ponadto plan kampanii. Będzie także okazja do podsumowania dotychczasowych działań na rzecz pomocy osobom uchodźczym podjętych w regionie świętokrzyskim.

Wydarzenie kierowane jest do osób, które w swojej codziennej pracy mają kontakt z uchodźcami i uchodźczyniami z Ukrainy. Na spotkanie obowiązuje rejestracja otwarta do 12 kwietnia na stronie: mapujpomoc.pl/kielce 

Akcję inicjują Urząd Miasta Kielce oraz Fundacja CultureLab (Mapuj Pomoc) wraz z partnerami: Związkiem Powiatów Polskich, Związkiem Miast Polskich, Unią Metropolii Polskich, Związkiem Województw RP, Związkiem Gmin RP oraz Związkiem Ukraińców Polskich. 

Śr., 12 Kw. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska