Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

O ubezpieczeniach gospodarczych w działalności JST

O ubezpieczeniach gospodarczych w działalności JST fotolia.pl

Jakie ryzyka najczęściej występują w działalności JST? Czy i – jeśli tak – kiedy można mówić o granicach ubezpieczalności samorządu terytorialnego? Jaka jest zdolność ubezpieczeniowa samorządowych osób prawnych? Na ile JST radzą sobie z likwidacją szkód? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dostarcza najnowsza publikacja prof. Dariusza Fuchsa i prof. Łukasza Żarnowca z Instytutu Nauk Prawnych UKSW.

„Ubezpieczenia gospodarcze w działalności samorządu terytorialnego” to publikacja przeznaczona przede wszystkim dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego, ale nie tylko. Jako że w bardzo przystępny i uporządkowany sposób przedstawia całokształt zagadnień związanych z ubezpieczeniem gospodarczym w działalności samorządu terytorialnego, może zainteresować również prawników praktyków oraz pracowników naukowych i studentów.

Co więcej, „Ubezpieczenia gospodarcze w działalności samorządu terytorialnego” to prawdziwe kompendium wiedzy ubezpieczeniowej także dla praktyków, w szczególności: brokerów i pracowników zakładów ubezpieczeń, którzy na co dzień ubezpieczają ryzyka samorządowe. 

Autorami książki są dr hab. Dariusz Fuchs, prof. uczelni i dr hab. Łukasz Żarnowiec, prof. uczelni – związani z Instytutem Nauk Prawnych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Na łamach publikacji omawiają kwestie, takie jak:

  • typy umów ubezpieczenia w działalności samorządów,
  • zawieranie umów ubezpieczenia przez jednostki samorządu terytorialnego,
  • likwidacja szkód,
  • współpraca z brokerami ubezpieczeniowymi,
  • status jednostek samorządu terytorialnego w kontekście ubezpieczeń prywatnych.

Książka „Ubezpieczenia gospodarcze w działalności samorządu terytorialnego” ukazała się na początku roku nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o publikacji nieco więcej, zachęcamy do lektury wywiadu z jej autorami (kliknij tutaj).

Śr., 1 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Wojciech Dąbrówka