Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Starosto zgłoś, że Twoi mieszkańcy nie mają dostępu do Internetu!

Starosto zgłoś, że Twoi mieszkańcy nie mają dostępu do Internetu! fotolia.pl

Na stronie internetowej pod adresem www.internet.gov.pl można na bieżąco sprawdzać poprawność wprowadzonych danych, dotyczących dostępu nieruchomości do szerokopasmowego Internetu.

Obecnie w bazie widniej już ponad 1,5 mln adresów, które zgodnie z deklaracją nie mają dostępu do szybkiej sieci internetowej, przez co pozostają białą plamą. Z uwagi na to, że miejsc bez dostępu do Internetu jest bardzo dużo w mapie zdażają się błędy. Dla przykładu jedna miejscowość z centralnej Polski, oznaczona została na mapie jako, ta która ma dostęp do szerokopasmowego Internetu w całej gminie, podczas gdy faktycznie jedynie 7 budynków w miejscowości, takie łącze posiada.

I właśnie tutaj pojawia się zadanie dla władz lokalnych: wójtów, burmistrzów, prezydentów miast a także starostów, którzy mogą sprawdzać dane dotyczące dostępności Internetu na obszarze ich gminy/ powiatu i zgłaszać na bieżąco wszelkie zauważone, w tym zakresie nieprawidłowości.

Usługa zgłaszania zapotrzebowania na Internet działa w ramach Systemu Informacyjnego o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego (SIDUSIS), który ułatwia mieszkańcom Polski dostęp do usług Internetu szerokopasmowego. Dostawcom tego rodzaju usług umożliwia dopasowanie planów rozbudowy sieci do realnych potrzeb mieszkańców. System jest bazą danych, która gromadzi informacje o dostępności usług Internetu stacjonarnego na podstawie zgłoszeń od obywateli oraz usługodawców internetowych.

Zgłoszeń i korekt można dokonywać pod adresem:www.internet.gov.pl.

Śr., 1 Mrz. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Patrycja Grebla-Tarasek