Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

ZMP wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

ZMP wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy .

Związek Miast Polskich chcąc wesprzeć 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: „Żyj zdrowo w zdrowym świecie. Chcemy wygrać z sepsą - zagramy dla wszystkich, małych i dużych", wystawił na aukcję Allegro możliwość zagrania meczu w barwach reprezentacji Związku Miast Polskich.

W bieżącym roku reprezentacja ZMP planuje mecze m.in. z reprezentacją watykańskiej Gwardii Szwajcarskiej, polskich artystów oraz Słowenii. Zespół chce przygotować się jak najlepiej do kolejnych Europejskich Mistrzostw Burmistrzów i Prezydentów w piłce nożnej, które odbędą się w 2024 r. w Niemczech. Osoba, która wylicytuje mecz będzie miała zatem niepowtarzalną okazję, by jednocześnie wzmocnić drużynę ZMP, a także pomóc innym żyć zdrowo w zdrowym świecie i wygrać z sepsą.

Kadra prezydentów i burmistrzów została utworzona 15 lat temu, pierwsze mecze zawodnicy rozegrali podczas Mistrzostw Europy Prezydentów i Burmistrzów w Piłce Nożnej, które odbyły się Austrii w 2008 roku. Pierwszym kapitanem był Andrzej Dziuba, Prezydent Tychów, który pełnił tę funkcję przez kilka lat, dbając przez cały czas, aby wzrastał poziom piłkarski drużyny. Obecnie w drużynie gra jeszcze kilku piłkarzy, którzy grali w kadrze z 2008 r. jak na przykład: Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu, Edward Maniura Burmistrz Lublińca czy Tadeusz Błędzki obecnie Zastępca Prezydenta Starogardu Gdańskiego. Zawodnikami, którzy pochwalić się mogą wieloletnim stażem w kadrze jest oczywiście dużo więcej jak choćby: Daniel Rak, Burmistrz Szczecinka, Paweł Grzybowski Burmistrz Rypina, Jarosław Sochacki obecnie Starosta w Rypinie, Roman Ptak, Burmistrz Niepołomic, Dariusz Tokarski były Burmistrz Pajęczna, Krzysztof Kosiński, Prezydent Ciechanowa, Mirosław Chyła, Burmistrz Pelplina, Artur Ludew, Burmistrz Szydłowca czy Adam Bolek, Burmistrz Białobrzegów. Przez wiele kadencji skład zespołu zasilali samorządowcy wielu miast i miasteczek z całej Polski.

Przez kilkanaście już lat kadra rozegrała kilkadziesiąt spotkań - od sparingów z lokalnymi drużynami w miastach, poprzez mecze charytatywne, a kończąc na spotkaniach międzynarodowych z burmistrzami z takich krajów jak: Niemcy, Włochy, Czechy, Słowacja, Austria, Ukraina, Węgry. Piłkarze uczestniczyli także w kilku turniejach międzynarodowych. m.in. we wspomnianych już wcześniej mistrzostwach w Austrii, Mistrzostwach Europy 2012 r., które odbyły się Polsce (gospodarzem imprezy były Tychy) czy Mistrzostwach Europy 2016 r. w Czechach.

Trenerem kadry obecnie jest Robert Rogucki, były burmistrz Kobyłki, wieloletni reprezentant drużyny, który także był w składzie w 2008 roku.

Link do aukcji znajduje się tutaj

Źródło: IP

Śr., 25 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska