Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Znamy wyniki XIX edycji konkursu im. prof. Michała Kuleszy

Znamy wyniki XIX edycji konkursu im. prof. Michała Kuleszy fotolia.pl

Poznaliśmy autorów najlepszych rozpraw doktorskich i magisterskich poruszających kwestii samorządowych. W tym roku komisja konkursowa zdecydowała się wyróżnić cztery prace.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się podczas posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego 27 września br. Nagrody wręczyli prof. Hubert Izdebski oraz współprzewodniczący KWRiST Paweł Szefernaker oraz Jan Grabkowski.

Konkurs obejmował prace obronione w 2021 roku i jak co roku był organizowany przez redakcję miesięcznika „Samorząd terytorialny” i jego wydawcę – Wolters Kluwer Polska sp. z o.o.

W ramach konkursu oceniane są najlepsze rozprawy doktorskie oraz szczególnie wyróżniające się prace magisterskie traktujące o różnych aspektach decentralizacji terytorialnej i w tym kontekście – o problemach ustroju administracyjnego państwa oraz organizacji i działalności władz lokalnych i regionalnych. W tym roku najlepsze rozprawy doktorskie i magisterskie wybrano już po raz 19.

W tym roku nagrodzeni zostali:

Nagroda za rozprawę doktorską:
Jarosław Klaś, za rozprawę „Zarządzanie dziedzictwem kulturowym społeczności lokalnej – przypadek Nowej Huty”, promotor – dr hab. Łukasz Gaweł (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej)

Wyróżnienie za rozprawę doktorską:
Mateusz Melchior Langer, za rozprawę „Prawnofinansowe aspekty niewypłacalności jednostek samorządu terytorialnego”, promotor – prof. dr hab. Andrzej Gomułowicz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Prawa i Administracji)

Nagroda za pracę magisterską:
Aleksander Kwaśniak, za pracę „Mankamenty regulacji z zakresu dostępu do informacji publicznej. Uwagi de lege lata i postulaty de lege ferenda”, promotor – dr hab. Magdalena Gurdek (Wyższa Szkoła Humanitas, Prawo)

Wyróżnienie za pracę magisterską:
Martyna Anna Krystman, za pracę „Dobra osobiste jednostek samorządu terytorialnego i ich organów”, promotor – prof. dr hab. Adam Olejniczak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Prawa i Administracji)

Związek Powiatów Polskich jest patronem instytucjonalnym konkursu.

Pt., 30 Wrz. 2022 0 Komentarzy
Małgorzata Orłowska
sekretarz redakcji Małgorzata Orłowska