Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Otwórz się na zamknięcie obiegu - Mazovia Circular Congress

Otwórz się na zamknięcie obiegu - Mazovia Circular Congress fotolia.pl

Już 7 października 2022 odbędzie się piąta edycja konferencji Mazovia Circular Congress - międzynarodowe wydarzenie poświęcone gospodarce obiegu zamkniętego. Kongres jest podsumowaniem oraz oficjalnym zakończeniem Circular Week 2022.

Na konferencji będą obecni przedstawiciele najważniejszych ośrodków decyzyjnych mających wpływ na transformację naszej gospodarki, takich jak: Komisja Europejska, Bank Światowy, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii i wiele innych.

Uczestnicy będą debatować nad przyszłością biogospodarki, z przedstawicielami europejskich ośrodków miejskich zastanowią się nad rolą miasta w cyrkularnej transformacji, zaś z reprezentantami biznesu podyskutują o odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji. W czasie konferencji odbędzie się również premiera Circularity Gap Report - po raz pierwszy uczestnicy poznają poziom cyrkularności polskiej gospodarki. Przyjrzą się rekomendacjom i scenariuszom niezbędnej transformacji głównych sektorów polskiej gospodarki.

W specjalnej strefie networkingowo-biznesowej będzie można poznać najnowsze cyrkularne rozwiązania i technologie obecne na rynku oraz porozmawiać z założycielami polskich i zagranicznych zrównoważonych start-upów.

Możliwość rejestracji oraz pełna agenda wydarzenia wraz z listą prelegentów dostępna jest tutaj.

Konferencja odbędzie się w zrewitalizowanych wnętrzach Domu Towarowego Braci Jabłkowskich przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie. Wydarzenie ma charakter hybrydowy:

  • stacjonarnie: panele dyskusyjne z wybitnymi gośćmi, sesja warsztatowa z firmami z sektora GOZ, strefa networkingowo-biznesowa (ograniczona liczba miejsc);
  • lub wirtualnie: transmisja “na żywo” paneli dyskusyjnych, warsztaty online, wirtualne targi biznesowe, strefa networkingowa

Wydarzenie skierowane jest do: przedsiębiorców, przedstawicieli administracji publicznej, samorządu terytorialnego, menedżerów ds. CSR i ESG, start-upów oraz mediów.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie www.circularweek.org.

Dodatkowo 6 października br. w formie online odbędzie się Circular Business Roundtable - sześć sesji tematycznych, podczas których przedsiębiorcy rozwijający zrównoważone start-upy i cyrkularne technologie będą opowiadać o swoich produktach i usługach. Będzie to okazja do wzięcia udziału w dyskusji, poznania młodych firm w obszarze GOZ i w efekcie nawiązania potencjalnych międzynarodowych relacji biznesowych. Szczegóły i rejestracja dostępne są tutaj

Źródło: IP

Śr., 7 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba