Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wyższe diety za krajową podróż służbową

Wyższe diety za krajową podróż służbową fotolia.pl

Minister Rodziny i Polityki Społecznej wydała rozporządzenie, w którym podniesiono stawkę diety dziennej za krajową podróż służbową. Stawka dobowa wyniesie 38 zł.

Zgodnie z  rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z 30 czerwca 2022 r. zmieniającego rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej, dieta w czasie podróży krajowej przeznaczona na pokrycie zwiększonych kosztów wyżywienia będzie wynosić 38 zł za dobę podróży. To wzrost stawki o 8 zł w porównaniu do poprzednio obowiązującej regulacji.

Zmiana dotyczy państwowych oraz samorządowych jednostek sfery budżetowej, a także wszystkich przedsiębiorstw, które określiły wysokość tej diety na poziomie wskazanym w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 13 lipca 2022 r. pod pozycją 1481 i wejdzie w życie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Pt., 22 Lp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński