Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Jaka przyszłość czeka opiekę długoterminową w Polsce? Przed nami konferencja Koalicji Na pomoc niesamodzielnym

Jaka przyszłość czeka opiekę długoterminową w Polsce? Przed nami konferencja Koalicji Na pomoc niesamodzielnym fotolia.pl

Prognozy demograficzne, wedle których przybywa i będzie przybywać osób starszych w Polsce, a także kolejne fale pandemii, to prawdziwe wyzwanie dla systemu opieki zdrowotnej w Polsce oraz opieki społecznej. O najważniejszych problemach, z jakimi zmaga się opieka długoterminowa, a także o tym, jaka przyszłość ją czeka, porozmawiają uczestnicy konferencji „Opieka długoterminowa w Polsce – dzisiaj i jutro”.

Wyzwania, jakie stoją przed systemem opieki zdrowotnej i opieką długoterminową, bez wątpienia będą najważniejszymi tematami polityk w najbliższych dziesięcioleciach. Wyzwania te pogłębiane są przez deficyt fachowych pracowników oraz presję ekonomiczną.

Podczas tegorocznych obrad dyskusje będą dotyczyły takich kwestii jak m.in. o: cele i wyzwania deinstytucjonalizacji, kadry medyczne i opiekuńcze, higiena i pielęgnacja pacjentów niesamodzielnych, nieinwazyjna wentylacja mechaniczna przeprowadzana w domu oraz sukcesy i porażki odniesione w poszukiwaniu optymalnych standardów opieki długoterminowej. W panelach dyskusyjnych udział wezmą specjaliści z zakresu opieki długoterminowej, opieki społecznej, a także przedstawiciele środowisk związanych z sektorem opieki długoterminowej: świadczeniodawcy, świadczeniobiorcy, pracownicy, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 25-26 listopada w formie hybrydowej. W ciągu dwóch dni odbędzie się sześć interaktywnych debat tematycznych.

Każda z debat odbędzie się w hotelu Novotel Warszawa Centrum, ul. Marszałkowska 94/98, 00-510 Warszawa, a transmisja „na żywo” będzie dostępna bezpłatnie na specjalnie przygotowywanej do tego celu stronie internetowej www.opiekadlugoterminowa2021.pl.

Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” od początku swojego istnienia działa na rzecz systemowych zmian w opiece nad osobami niesamodzielnymi, rozwoju oraz profesjonalizacji środowiskowego wsparcia. Jesteśmy zdania, że dla ogólnie pojmowanego bezpieczeństwa osób niesamodzielnych i jakości ich życia niezwykle ważny jest fakt, żeby świadczone im usługi pomocowe i opiekuńcze były standaryzowane, koordynowane, nadzorowane i poparte stabilnymi źródłami finansowania.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny dostępne będą na stronie: www.opiekadlugoterminowa2021.pl.

Śr., 10 Lst. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska