Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

„Zarządzanie danymi w miastach” - bezpłatny podręcznik dla samorządów

„Zarządzanie danymi w miastach” - bezpłatny podręcznik dla samorządów fotolia.pl

Instytut Rozwoju Miast i Regionów opublikował na swojej stronie internetowej podręcznik dla samorządów pn. „Zarządzanie danymi w miastach”, który bezpłatnie można pobrać.

Publikacja skierowana jest do pracowników urzędów miejskich mających styczność z danymi – od burmistrzów i prezydentów, którzy na podstawie danych podejmują decyzje, po specjalistów zajmujących się tworzeniem rejestrów i ewidencji. Podręcznik polecany jest osobom odpowiedzialnym za politykę smart city oraz transformację cyfrową, a także kierownikom wydziałów zajmujących się rozwojem miasta, informatykom oraz specjalistą od zamówień publicznych.

W publikacji „Zarządzanie danymi w miastach” omówiono m.in. zagadnienia związane z wyzwaniami transformacji cyfrowej w miastach, przedstawiono składowe oceny gotowości urzędu do zarządzania danymi oraz Vademecum Pełnomocnika Danych Miejskich. Opisano zasady pozyskiwania, udostępniania i integracji danych (również w świetle RODO), a także przedstawiono gotowe wzory zapisów umów i OPZ zabezpieczające miasto przed pułapkami w zakresie własności danych.

Podręcznik został przygotowany w ramach projektu predefiniowanego pt. Budowanie potencjału instytucjonalnego średnich i małych miast w Polsce na rzecz wdrażania skutecznych lokalnych polityk rozwoju, w ramach programu Rozwój lokalny. Projekt ten jest realizowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Bezpłatna publikacja „Zarządzanie danymi w miastach” dostępna jest na stronie www.obserwatorium.miasta.pl

Źródło: obserwatorium.miasta.pl

Czw., 14 Prn. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska