Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przed nami seminarium „Porozmawiajmy o zielonej transformacji – wskazówki miast nordyckich dotyczące Europejskiego Zielonego Ładu”

Przed nami seminarium „Porozmawiajmy o zielonej transformacji – wskazówki miast nordyckich dotyczące Europejskiego Zielonego Ładu” fotolia.pl

Najlepsze praktyki wdrażania zielonej transformacji, zarówno z perspektywy samorządów lokalnych jak i biznesu, doświadczenia wypracowane przez miasta nordyckie i sesja pytań w tym zakresie – to i o wiele więcej czeka uczestników seminarium, które odbędzie się 24 września w formule online.

„Porozmawiajmy o zielonej transformacji – wskazówki miast nordyckich dotyczące Europejskiego Zielonego Ładu” – to seminarium organizowane przez Prezydent Hannę Zdanowską, która pełni funkcję Ambasadorów Komitetu Regionów: Porozumienia Burmistrzów w Polsce i Paktu na rzecz Klimatu oraz przez Jego Ekscelencję Andersa Eide, Ambasadora Królestwa Norwegii w Polsce.

Przedstawione zostaną doświadczenia wypracowane przez miasta nordyckie, liderów zielonych rozwiązań (Helsinki, Oslo, Trondheim, Sztokholm, Kopenhaga, Rejkiawik) oraz przez polskie samorządy, które z sukcesem realizują projekty współfinansowane przez Fundusze Norweskie (Piła, Cieszyn i Łódź).

W gronie panelistów znajdą się również przedstawiciele Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którzy przedstawią aktualne informacje o narzędziach i możliwościach finansowania zielonych projektów przy wsparciu funduszy zewnętrznych. 

Podczas seminarium zostaną poruszone takie zagadnienia jak m.in.: przykłady niebiesko-zielonej infrastruktury w miastach, wkład europejskich projektów badawczych i innowacyjnych w realizację Zielonego Ładu w Rejkiawiku czy dobra współpraca CSR przy udziale mieszkańców w inicjatywach klimatycznych.

Seminarium odbędzie się 24 września 2021 r. w godzinach 11.00-15.30 na platformie Zoom.

Osoby chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu mogą rejestrować się do 21 września br. pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Czw., 16 Wrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska