Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Najnowsze dane o rynku PPP

Najnowsze dane o rynku PPP fotolia.pl

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało najnowsze dane dotyczące rynku partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. Opracowanie i monitoring baz danych o partnerstwach publiczno-prywatnych realizowany jest przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zgodnie z działaniami określonymi w Polityce Rządu w zakresie rozwoju PPP  oraz zgodnie ze znowelizowaną ustawą o PPP określającą  nowe zasady monitoringu inwestycji PPP. Od tego kwartału nastąpiła również jedna zmiana metodologiczna, o której więcej poniżej. 

Baza projektów PPP z podpisanymi umowami przedstawia wszystkie zidentyfikowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej umowy PPP, jakie zawarto w Polsce od czasu wejścia w życie ustawy o PPP z grudnia 2008 r. oraz ustawy o koncesjach na roboty budowlane lub usługi z 2009 r. (uchylona) oraz ustawy o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi z 2016 roku.

Od tego kwartału resort publikuje nową Bazę potencjalnych projektów PPP, która zastępuje dotychczasową Bazę zamierzeń inwestycyjnych PPP. Nowa Baza zawiera inwestycje znajdujące się w fazie przygotowania począwszy od etapu wyboru doradców, oceny efektywności i kolejnych. Zamierzenia inwestycyjne PPP będące na etapie pomysłu będą monitorowane przez Ministerstwo, jednak do Bazy zostaną wprowadzone dopiero po osiągnięciu odpowiedniego stopnia przygotowania projektu. Lista pomysłów na projekty PPP jest cały czas dostępna tutaj.

Baza potencjalnych projektów PPP oraz Baza umów aktualne są na 30 czerwca 2021 roku. Obie Bazy umożliwiają filtrowanie i generowanie raportów według dostępnych kryteriów, m.in. takich jak lokalizacja, sektor, status realizacji, model wynagradzania, a także podstawa prawna wyboru partnera prywatnego.

Na podstawie danych z obu Baz opracowano Raport z rynku PPP za II kwartał 2021 r., zawierający analizę wszystkich zidentyfikowanych partnerstw publiczno-prywatnych.

Źródło: www.ppp.gov.pl

Czw., 29 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Bartłomiej Zydel