Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dzień Informacyjny LIFE 2021 – konferencja online

Dzień Informacyjny LIFE 2021 – konferencja online fotolia.pl

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej organizuje konferencję online, która będzie inaugurować na poziomie krajowym pierwszy nabór wniosków do programu LIFE w nowej perspektywie finansowej 2021 – 2027. Webinarium odbędzie się 29 lipca 2021 roku o godz. 10:00.

Webinarium jest kierowane do wszystkich potencjalnych beneficjentów Programu LIFE i będzie poświęcone zasadom ubiegania się o środki w rozpoczynającej się właśnie nowej edycji Programu. Podczas spotkania wystąpią m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej, którzy opowiedzą o naborze LIFE w nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027, z uwzględnieniem nowości w stosunku do poprzedniej perspektywy. Pojawią się również obecni beneficjenci Programu LIFE, którzy przedstawią swoje projekty i wyzwania napotkane w czasie ich realizacji. Udział w wydarzeniu to okazja do zdobycia wiedzy na temat Programu LIFE, możliwość wymiany doświadczeń z innymi Beneficjentami LIFE, a także szansa zaprezentowania działań realizowanych w ramach projektów szerokiemu gronu potencjalnych wnioskodawców.

Program LIFE jest jedynym programem zarządzanym na poziomie Komisji Europejskiej i w całości dedykowanym zagadnieniom ochrony środowiska, przyrody i klimatu oraz transformacji energetycznej. W ramach programu możliwe uzyskanie wsparcia na realizację m.in. projektów aktywnej ochrony przyrody na obszarach Natura 2000, testowania i przygotowania do szerokiego rozpowszechnienia rozwiązań mogących przyczynić się do poprawy stanu środowiska oraz przezwyciężania barier w przechodzeniu na czystą energię.

Program oraz formularz dot. zgłoszenia uczestnictwa w webinarium dostępny jest a stronie: www.nfosigw.gov.pl.

Webinarium jest bezpłatne, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowo na przełomie sierpnia i września planowana jest organizacja 4 spotkań tematycznych w formie online, dedykowanych nowym podprogramom Programu LIFE.

Planowany harmonogram wydarzeń dla 4 spotkań tematycznych:

  • 31.08. – webinarium poświęcone Podprogramowi Przyroda i różnorodność biologiczna
  • 03.09. – webinarium poświęcone Podprogramowi Gospodarka o obiegu zamkniętym i jakość życia
  • 08.09. – webinarium poświęcone Podprogramowi Łagodzenie zmiany klimatu i przystosowanie się do niej
  • 09.09 – webinarium poświęcone Podprogramowi Przejście na czystą energię

Źródło: NFOŚiGW

Pt., 16 Lp. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba