Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Warto zobaczyć: Powiat Malborski wydał przewodnik, który pomoże Ci odkryć nowe miejsca

Warto zobaczyć: Powiat Malborski wydał przewodnik, który pomoże Ci odkryć nowe miejsca fot. Archiwum Powiatu Malborskiego

Powiat Malborski we współpracy z Urzędem Miasta Malborka przygotował interesujacy przewodnik turystyczny zatytułowany „Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy”. Czytelnik odnajdzie w nim aż 7 pomysłów na jednodniowe wycieczki w krainie między Wisłą a Nogatem.

Turystom powiat malborski kojarzy się przede wszystkim z jego stolicą – miastem Malborkiem i turystyczną wizytówką tej ziemi – monumentalnym Zamkiem Krzyżackim, który dominuje nad płaskim terenem Żuław. Jednak Zamek Krzyżacki, który wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, to nie jedyna atrakcja turystyczna dla odwiedzających powiat malborski. Przestrzeń naszego powiatu wypełniają malownicze wsie, piękne krajobrazy i prawdziwe perełki zabytkowej architektury – gotyckie kościoły, stare nekropolie (w tym cmentarze mennonickie), zabytkowe mosty, domy podcieniowe. Stały się one charakterystycznymi składnikami żuławskiego krajobrazu, które naprawdę warto zobaczyć.

fot. Archiwum Powiatu Malborskiego

Choć zamek jest największą atrakcją, nie jest jedynym powodem, dla którego warto odwiedzić niezwykle piękne i malownicze miejsca powiatu malborskiego.

fot. Archiwum Powiatu Malborskiego

Warto także skorzystać ze sprawdzonych pomysłów na wycieczki piesze, rowerowe i samochodowe.

Prezentowane trasy zaplanowali i osobiście sprawdzili autorzy przewodnika „Ruszaj w drogę na Malbork i Żuławy” - Kasia i Maciej Marczewscy prowadzący bloga ruszajwdroge.pl. Przygotowali oni dokładne trasy na mapach, zaproponowali zadania do wykonania i ciekawostki, które można odszukać w terenie, a wszystko upiększyli ponad 140 zdjęciami.

Zobacz jak autorzy wspominają pobyt w Malborku i na Żuławach, i co napisali o tym przewodniku.

Darmowy plan wycieczek po Malborku i Żuławach możesz mieć już teraz. Pobierz wersję elektroniczną PDF i wgraj do swojego smartfona.


Jesteś zainteresowany bezpłatną promocją swojego powiatu, miasta, gminy na naszym portalu? Prześlij nam materiał na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Śr., 26 Mj. 2021 0 Komentarzy
Joanna Gryboś-Chechelska
Redaktor Joanna Gryboś-Chechelska