Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Przewodnik "Zwiedzaj Polskę. Szlakiem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego"

Przewodnik fotolia.pl

„Zwiedzaj Polskę. Szlakiem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego" - to tytuł nowego przewodnika przygotowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Publikacje zawarte w opracowaniu pokazują ciekawe zakątki naszego kraju, prowadzą do miejsc, które stały się atrakcyjniejsze dzięki inwestycjom zrealizowanym z wykorzystaniem środków z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Przewodnik „Zwiedzaj Polskę. Szlakiem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego" to również 50 filmów, które sukcesywnie są publikowane na kanale MRiRW w serwisie You Tube.

Filmy przedstawiają pięćdziesiąt miejsc - inwestycji, które współfinansowane były w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Dzięki zaangażowaniu i chęci działania, twórcy poszczególnych projektów – przedsiębiorcy, przetwórcy, przedstawiciele samorządów, czy lokalne społeczności, jak chociażby Rybackie Lokalne Grupy Działania – mogli spełnić swoje marzenia.

Dzięki lekturze Przewodnika dowiesz się m.in. gdzie w Polsce leży „kawiorowa potęga” – miejsce, niegdyś znane z hodowli karpia i pstrąga, dlaczego Uniejów warto odwiedzać przez cały rok, czy też tego, gdzie znajdziesz karczmę, w której można zjeść pierogi z karpiem.

Przewodnik ma prostą i przejrzystą formę, jest w nim wiele informacji o polskich przedsiębiorstwach, które wsparł m.in. z Europejski Fundusz Morski i Rybacki. Przeczytasz w nim ciekawostki o miejscach turystycznych, lokalnych specjałach, poznasz polskie firmy i ich ciekawe inwestycje.

Publikacja dostępna jest w zakładce „Aktualności” na stronie głównej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak również w zakładce Informacja i Promocja PO RYBY 2014-2020 pod linkiem publikacja-przyklady-operacji-w-ramach-po-ryby-2014-2020.

Źródło: MRiRW

Wt., 20 Kw. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Joanna Gryboś-Chechelska