Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Kotylion na 11 listopada - apel Prezydenta RP do uczniów

Kotylion na 11 listopada - apel Prezydenta RP do uczniów fotolia.pl

Prezydent Bronisław Komorowski  wystąpił z listem do nauczycieli i uczniów z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Przypominając wagą dnia 11 listopada, kiedy to wspominamy ważny moment budowania państwa polskiego, zaapelował do młodzieży szkolnej i nauczycieli, aby w przeddzień święta, a więc 10 listopada aktywnie włączyli się do przygotowania biało-czerwonych kotylionów. Są one symbolem i znakiem patriotycznej wspólnoty. W tym dniu także prezydent będzie w swojej siedzibie szykował kotyliony razem z uczniami wybranych szkół, które uczestniczyły już w akcji „Kotylion na  11 listopada” oraz „Majówka z Polską”.

„Szczególnie zależy mi, aby w tym przedsięwzięciu wzięło udział jak najwięcej szkół, jak najwięcej młodych Polaków. Być może warto zaprosić do waszych klas rodziców, dziadków, a także znane osoby związane z waszymi placówkami. Wspólny przygotowywanie kotylionów może być sympatyczną zabawą,  a jednocześnie autentyczną lekcją patriotyzmu, który łączy i angażuje bez oficjalnego, patetycznego ceremoniału” – napisał w liście Prezydent Bronisław Komorowski.

„Niech ten biało-czerwony kotylion będzie znakiem pozytywnej energii, naszych nadziei i ambicji, naszej radości z wielkiego wspólnego dobra – Rzeczypospolitej” – zakończył swój list Prezydent RP.

Redakcja Dziennika Warto Wiedzieć chętnie zamieści relacje z szykowania kotylionów. Zachęcamy do ich nadsyłania.

inf. własna

Pt., 4 Lst. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Tadeusz Narkun