Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Finansowe dylematy ekologiczne – krynicka debata NFOŚiGW (także online)

Finansowe dylematy ekologiczne – krynicka debata NFOŚiGW (także online) fotolia.pl

NFOŚiGW zaprasza do udziału w bloku tematycznym pt. Pożyczać czy dotować – dylematy finansowania ekologii w Polsce i na świecie, który odbędzie się podczas tegorocznego XXIV Forum Ekonomicznego
VIII Forum Regionów w Krynicy-Zdroju, 3 września 2014 r. o godz. 10.40. Debatę będzie można na żywo obejrzeć również on-line, poprzez stronę www Narodowego Funduszu.

Pożyczać czy dotować – to współczesne dylematy finansowania ekologii nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Działania przynoszące wymierne korzyści ekologiczne i ekonomiczne, stosowane przy ograniczonych zasobach finansowych, dzisiaj nabierają szczególnego znaczenia.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który w Polsce jest filarem systemu finansowania ochrony środowiska, a jednocześnie gospodarzem bloku  tematycznego podczas XXIV Forum Ekonomicznego VIII Forum Regionów w Krynicy–Zdroju, organizuje debatę poświeconą mechanizmom i instrumentom finansowym, wykorzystywanym w ochronie środowiska naturalnego i gospodarki wodnej.

Do dyskusji zaproszono uznanych ekspertów i autorytety z dziedziny ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Wśród panelistów znajdą się: Georges-Stavros Kremlis, Oddział Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska Komisji Europejskiej, Marta Szigeti Bonifert, Dyrektor Wykonawczy Regionalnego Centrum ds. Ochrony Środowiska w Europie Środkowej i Wschodniej (REC) oraz Jacek Gdański, wiceprezes Zarządu NFOŚiGW. Wstępem do debaty będą wystąpienia  Małgorzaty Skuchy, Prezes Narodowego Funduszu nt. doświadczeń NFOŚiGW oraz Janusza Ostapiuka, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska nt. konieczności dywersyfikacji wsparcia finansowego działań ekologicznych w Polsce.

Wystawa – efekty finansowania ekologii w Polsce – 25-lecie NFOŚiGW

Narodowy Fundusz zaprasza także do odwiedzenia wystawy fotograficznej, prezentującej 25-letni dorobek NFOŚiGW, która będzie dostępna przez cały czas trwania Forum, tj. w dniach 2-4 września 2014 r. (Stary Dom Zdrojowy). Wystawa składa się z  sześciu dwumetrowych paneli, przedstawiających najważniejsze obszary działalności Narodowego Funduszu: ochronę przyrody, klimatu, ziemi, wody i edukację ekologiczną.

Zarówno debata organizowana przez NFOŚiGW, jak i odbywające się w ramach Forum pozostałe wydarzenia dają uczestnikom szansę na wymianę poglądów na temat zwiększenia efektywności działania instytucji i podmiotów w różnych sektorach, a także otwierają pole do zacieśnienia współpracy między biznesem, administracją i organizacjami społecznymi.

W trakcie tych spotkań przedstawiciele polskich i środkowoeuropejskich samorządów, administracji państwowej, Komisji Europejskiej, a także biznesu, środowisk naukowych i NGO podzielą się swoimi dotychczasowym doświadczeniami.

W organizowanym co roku Forum Ekonomicznym bierze udział ponad 2,5 tys. gości - czołowych przedstawicieli elit polityczno-biznesowo-intelektualnych oraz około pół tysiąca dziennikarzy z Europy, Azji Centralnej i USA. Mottem tegorocznego Forum jest „Pokryzysowy świat – czas nowych liderów” i dlatego też wiele debat będzie poświęconych wyzwaniom, przed jakimi stoi współczesna Europa, w tym: przyszłości energetyki, polityki klimatycznej UE czy poszukiwaniu nowych źródeł wzrostu gospodarczego. Forum Regionów, jako miejsce spotkań liderów samorządowych i regionalnych z przedstawicielami świata biznesu i środowisk naukowych z Europy Środkowo-Wschodniej, stanowi już nieodłączny element Forum Ekonomicznego.

Więcej informacji: www.forum-ekonomiczne.pl

Debata on-line będzie dostępna 3 września, od godz. 10.40 poprzez  www.nfosigw.gov.pl  

Pytania do panelistów można przesyłać do 2 września, do godz. 12.00  na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: NFOŚiGW

Czw., 28 Sp. 2014 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka