Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Stanowisko Związku Powiatów Polskich w sprawie ograniczenia środków w budżecie państwa na prowadzenie aktywnych form przeciwdziałania i zwalczania bezrobocia

Zaplanowanie w projekcie budżetu państwa na rok 2011 środków na aktywizację zawodową w wysokości zaledwie 1/3 nakładów na to zadanie w 2010 r. jest - zdaniem Zarządu Związku Powiatów Polskich - niezrozumiałe i nie do zaakceptowania.
Skutkiem takich decyzji będzie natychmiastowe pogorszenie sytuacji na rynku pracy, wzrost bezrobocia i zrujnowanie wieloletnich wysiłków wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy.
Piszemy o 1/3 tegorocznych nakładów, bowiem w kwocie planowanej na przyszły rok, zawarto elementy nie związane bezpośrednio z aktywacją zawodową, które miały być wyjątkowo – wyłącznie w 2010 roku - finansowane z Funduszu Pracy.
Związek Powiatów Polskich oczekuje zmian w projekcie budżetu państwa i zagwarantowanie środków na aktywne zwalczanie bezrobocia w wysokości nie mniejszej niż w roku 2010.
Brak takich zmian w projekcie budżetu na rok 2011 oznacza powstrzymanie rozwoju gospodarczego państwa, a uzyskane oszczędności nie będą miały znaczenia wobec wywołanych skutków społecznych i zdecydowanego pogorszenia sytuacji na rynku pracy.

Niedz., 24 Prn. 2010 0 Komentarzy Dodane przez: