Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Wystawa Zielony Klimat w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

Wystawa Zielony Klimat w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie fotolia.pl

Działania Warszawy na rzecz ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju jest dostrzegana i doceniana przez społeczność międzynarodową, czego przejawem jest powierzenie Polsce zorganizowania w listopadzie 2013 r. XIX Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej ONZ COP19.

Wystawa została zorganizowana w celu dostarczenia kompetentnej wiedzy w zakresie zachodzących zmian klimatycznych, przybliżenie ich krótko i długofalowych skutków oraz nowoczesne sposoby prewencji i minimalizowania zmian klimatycznych w przyszłości poprzez działania społeczeństwa z punktu widzenia organów rządowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz samych mieszkańców.

Warszawa stawia sobie za cel zapewnienie mieszkańcom wysokiego standardu życia w warunkach zrównoważonego rozwoju oraz poszanowania środowiska. Dlatego z troską podchodzi do zagadnień związanych z ochroną klimatu, a także od lat prowadzi szeroko zakrojoną działalność w zakresie ekologii zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. Gośćmi wystawy oprócz delegatów XIX Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej ONZ COP19 byli także mieszkańcy miasta, przede wszystkim dzieci i młodzież z warszawskich szkół. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, wśród nich Bogdan Węgrzynek, Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie oraz Agnieszka Frysiak, Wiceprezes Klastra OKIP. Wszystkim zostały przedstawione najciekawsze i najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu.

Ścieżka edukacyjna przygotowana dla uczestników składała się z 7 etapów, z czego ostatni znajdował się w namiocie przed PKiN:

  • Przystanek pierwszy – ochrona różnorodności biologicznej
  • Przystanek drugi – Efektywność energetyczna
  • Przystanek trzeci – Gospodarka Odpadami
  • Przystanek czwarty – Ochrona powietrza
  • Przystanek piąty – Odnawialne Źródła Energii
  • Przystanek szósty – Woda i Ścieki
Czw., 28 Lst. 2013 0 Komentarzy Dodane przez: