Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

632 miliony nagrody dla Polski

632 miliony nagrody dla Polski fotolia.pl

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozdzieliło dodatkowe 632 miliony euro z Brukseli. Polska otrzymała te fundusze w nagrodę na wyższy od zakładanego wzrost PKB w latach 2007 – 2009.

Środki te trafią do budżetów krajowych i regionalnych programów operacyjnych.  Prawie 68% kwoty włączono w krajowe programy operacyjne.

Na dodatkowe działania w ramach PO IG przeznaczono 104 392 153 euro, środki zostało skierowane przede wszystkim na badania i rozwój nowoczesnych technologii oraz innowacyjne inwestycje.

267 mln euro w ramach PO IiŚ sfinansuje dodatkowe działania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, drogowej i lotniczej sieć TEN-T, bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe oraz kultura i dziedzictwa kulturowego.

51 mln euro przeznaczonych na PO RPW przekazano na działania związane z infrastrukturą społeczeństwa informacyjnego oraz budowę dróg rowerowych wraz z obiektami towarzyszącymi.

150 mln euro zasili regionalne programy operacyjne. Dodatkowe 50 mln euro otrzyma także osiem województw, które ucierpiały w trakcie zeszłorocznej powodzi.

Ponadto przyznano środki na niwelowanie skutków kryzysu w województwach i przeznaczono 10 milionów na realizację dwóch projektów: Podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej terenów postyczniowych  oraz Rewitalizacja ekonomiczna gminy Łapy. Realizacja tych projektów pozwoli na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej terenów postyczniowych oraz zmniejszenie kryzysu ekonomiczno – społecznego, który dotknął Gminę Łapy po zamknięciu dwóch największych zakładów - Cukrownia Łapy oraz Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego.

Czw., 3 Mrz. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: Barbara Łączna