Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs dla dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych - Rejestruj zmiany

Konkurs dla dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych - Rejestruj zmiany fotolia.pl

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło konkurs „Fundusze Europejskie – rejestruj zmiany". Jest on skierowany do dziennikarzy, redaktorów naczelnych, wydawców i współpracowników gazet lokalnych (o zasięgu gminnym i powiatowym) oraz gazet regionalnych. W konkursie mogą wziąć udział autorzy tekstów opublikowanych od 1 września 2011 do 31 stycznia 2012 roku. Zarówno oni, jak i ich redakcje mogą zdobyć atrakcyjne nagrody.

Celem konkursu jest zachęcenie autorów tekstów w prasie lokalnej i regionalnej do przygotowania i publikacji artykułów pokazujących zmiany, jakie zachodzą w ich najbliższym otoczeniu dzięki realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich, a przez to uświadamianie czytelnikom pozytywnego wpływu Funduszy Europejskich na rozwój lokalny i regionalny oraz na poprawę jakości życia.

Do konkursu mogą być zgłaszane cykle artykułów, składające się co najmniej z trzech publikacji (każda o liczbie co najmniej 1500 znaków – ze spacjami), opublikowane w okresie od 1 września 2011 roku do 31 stycznia 2012 roku na łamach prasy lokalnej lub regionalnej.

Artykuły i publikacje muszą mieć wyraźny związek z efektami wdrażania Funduszy Europejskich, prezentować pozytywny wpływ na szeroko pojętą jakość życia mieszkańców, korzyści z już zrealizowanych lub będących w trakcie realizacji unijnych projektów;  dodatkowo mogą informować o możliwościach wykorzystania dostępnych jeszcze unijnych środków.

Dla autorów artykułów nagrody przewidziano w dwóch kategoriach: prasy lokalnej i prasy regionalnej. W każdej z nich zdobyć można następujące nagrody:

  •  I miejsce – 7 000 zł
  • II miejsce – 3 000 zł
  • III miejsce – 1 000 zł

Nagrody otrzymają również redakcje  tytułów prasy lokalnej i regionalnej, na łamach których opublikowane zostały teksty nagrodzonych autorów:

  • I miejsce – 5 000 zł
  • II miejsce – 3 000 zł
  • III miejsce – 3 000 zł

Źródło: MRR

Pt., 23 Wrz. 2011 0 Komentarzy Dodane przez: