Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Nowe nabory do Programu LIFE!

Nowe nabory do Programu LIFE! fotolia.pl

Zgodnie z zapowiedzią, Komisja Europejska opublikowała nowe zaproszenia do składania wniosków w naborach na 2024 r.. Można już rozpocząć pracę nad wnioskami do Programu LIFE o budżecie 571 milionów euro!

To niepowtarzalna szansa na uzyskanie dofinansowania na projekty dotyczące ochrony przyrody, ochrony środowiska, podejmowania działań na rzecz łagodzenia zmian klimatu i przechodzenia Europy na czystą energię.

Głównymi celami programu LIFE są:

  • pomóc w przejściu na bardziej zrównoważoną gospodarkę o obiegu zamkniętym, energooszczędną, opartą na energii odnawialnej, neutralną dla klimatu i odporną;
  • chronić, przywracać i ulepszać nasze środowisko;
  • zatrzymać i odwrócić utratę różnorodności biologicznej;
  • zatrzymać degradację ekosystemów poprzez zarządzanie siecią Natura 2000 i jej ulepszanie, stymulując w ten sposób zrównoważony rozwój;
  • zachęcać i wspierać zielone pomysły, między innymi, zarówno dużych, jak i małych przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, władz publicznych, grup obywatelskich i środowisk akademickich.

Warto jak najszybciej zapoznać się z treścią zaproszeń do składania wniosków opublikowanych w portalu Fundung&tender opportunites (link do portalu: https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/programmes/life2027). Więcej informacji o poszczególnych naborach można również znaleźć na stronie CINEA (link do strony tutaj: https://link.freshmail.mx/c/1gdf3nwinb/qrqwcum376).

Kto może złożyć wniosek?
Organizatorzy są szczególnie zainteresowani kontaktem z przedsiębiorstwami, instytucjami akademickimi, władzami krajowymi, regionalnymi i lokalnymi oraz organizacjami pozarządowymi (NGO) działającymi w UE w zakresie ochrony przyrody, ochrony środowiska, zmiany klimatu lub przejścia na czystą energię. LIFE wspiera innowacyjne, skuteczne projekty o możliwym do wykazania wpływie i najlepszych praktykach, które można powielić i rozszerzyć w innych częściach Europy. Wnioski o projekt LIFE może składać jedna organizacja lub kilka współpracujących z innymi partnerami europejskimi.

Więcej informacji na stronie: tutaj oraz tutaj.

Źródło: IP

Czw., 25 Kw. 2024 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła