Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Projekt mentoringowy dla przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych PROSPECT+

Projekt mentoringowy dla przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych PROSPECT+ fotolia.pl

2 marca 2023 r. rozpocznie się nabór wniosków dla przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych do udziału w projekcie mentoringowym nt. innowacyjnych instrumentów finansowania projektów w obszarze energii i klimatu PROSPECT+. Inicjatywa ta finansowana jest przez Komisję Europejską w ramach programu Horyzont 2020. Aplikować mogą pracownicy JST i lokalnych agencji energetycznych zainteresowani poszerzeniem wiedzy nt. sposobów finansowania projektów w zakresie klimatu i energii przy ograniczonym udziale dotacji.

Władze lokalne i regionalne wraz z lokalnymi i regionalnymi agencjami energetycznymi mogą być siłą napędową transformacji energetycznej i przyczynić się do realizacji celów REPowerEU.

Innowacyjne instrumenty finansowe
Uczestnicy PROSPECT+ mają możliwość współpracy z przedstawicielami miast i regionów w całej Europie, którzy pracowali przy realizacji projektów w oparciu o innowacyjne instrumenty finansowe.

PROSPECT+ oferuje mentoring i szkolenia obejmujące zastosowanie innowacyjnych instrumentów finansowych w pięciu obszarach: budynki użyteczności publicznej, budynki prywatne, oświetlenie publiczne, transport oraz projekty międzysektorowe. Projekt ma także na celu usprawnienie procesu decyzyjnego samorządów w zakresie wyboru projektów do realizacji, a także oceny, czy dany projekt jest gotowy do pozyskania finansowania.

Udział w projekcie
Przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych oraz należących do nich agencji energetycznych z 44 krajów mogą aplikować do udziału w jednym z cykli szkoleniowych, jako mentor lub mentee.

Nabór uczestników w charakterze mentee: 2 marca - 14 kwietnia 2023.
Nabór mentorów: 22 maja - 7 czerwca 2023 r.
Webinarium informacyjne: 2 marca 2023 r.

Spotkania rozpoczną się w sierpniu 2023 r. Etap ten będzie trwał około 6 miesięcy – uczestnicy spotkają się trzy razy online oraz raz na żywo podczas dwudniowej wizyty studyjnej. Absolwenci będą mogli zgłosić się także do udziału w dodatkowych warsztatach w Brukseli.

Możliwe jest także utworzenie grupy lokalnej tj. grupy samorządów z jednego kraju, którzy w innym przypadku nie mieliby możliwości udziału w projekcie ze względu na bariery językowe. Informacja o zasadach aplikowania dla grup lokalnych zostanie opublikowana na stronie News & Events | PROSPECT+ (h2020prospect.eu).

Regulamin udziału w projekcie, w tym kryteria kwalifikowalności i zasady wyboru uczestników oraz oczekiwane zaangażowanie znaleźć można w wytycznych dla wnioskodawców, a szczegóły zostaną wyjaśnione podczas webinarium informacyjnego.

Wszelkie informacje dotyczące naboru zostaną ogłoszone na stronie internetowej projektu PROSPECT+ oraz na LinkedIn’ie (Budowanie potencjału miast i regionów | PROSPEKT+).

Źródło: IP

Czw., 16 Lt. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Katarzyna Sekuła