Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Dodatek osłonowy - tekst jednolity ustawy

Dodatek osłonowy - tekst jednolity ustawy fotolia.pl

Opublikowano tekst jednolity ustawy o dodatku osłonowym.

W Dzienniku Ustaw pojawił się pod numerem pozycji 169 tekst jednolity ustawy o dodatku osłonowym. Uwzględnia on niektóre zmiany wprowadzone ustawą z dnia 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu, ustawą z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym, ustawą z dnia 15 grudnia 2022 r. o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu oraz zmiany wynikające z przepisów ogłoszonych przed dniem 10 stycznia 2023 r.

Dodatek osłonowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym jednoosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu w rozumieniu normy z ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych nie przekracza kwoty 2100 zł, oraz osobie w gospodarstwie domowym wieloosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu w rozumieniu ustawy o świadczeniach rodzinnych nie przekracza kwoty 1500 zł na osobę; a także tym osobom, gdy wysokość ich przeciętnego miesięcznego dochodu w rozumieniu normy z ustawy o świadczeniach rodzinnych na osobę przekracza te kwoty, w wysokości różnicy między kwotą dodatku osłonowego a kwotą, o którą został przekroczony przeciętny miesięczny dochód w rozumieniu regulacji ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych na osobę.

Wnioski o wypłatę dodatku osłonowego powinno było się złożyć w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej ten wniosek do 31 października ubiegłego roku. Dodatek przyznaje wójt.

Czw., 26 St. 2023 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński