Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Komisja Europejska zatwierdziła programy Interreg z Ukrainą i Brandenburgią 2021-2027

Komisja Europejska zatwierdziła programy Interreg z Ukrainą i Brandenburgią 2021-2027 fotolia.pl

Program współpracy transgranicznej Interreg NEXT Polska-Ukraina 2021-2027 będzie zarządzany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Na realizację polsko-ukraińskich inicjatyw UE przeznaczy ponad 170 mln euro. Program będzie koncentrował się na wspólnych wyzwaniach w zakresie ochrony środowiska, kultury i zrównoważonej turystyki, opieki zdrowotnej, współpracy obywateli i instytucji oraz bezpieczeństwa i ochrony granic.

Program Interreg Brandenburgia-Polska 2021-2027 to trzeci program Interreg pomiędzy Polską a Niemcami przyjęty przez Komisję Europejską. Podobnie jak w poprzednich latach, programem będzie zarządzać strona brandenburska. Program będzie koncentrować się na przezwyciężaniu skutków zmian klimatu i ochronie przyrody, wspieraniu innowacyjności, rozwoju edukacji, kultury i turystyki, a także na integracji mieszkańców i współpracy administracji z Polski i z Niemiec.

Na realizację polsko-niemieckich projektów jest do wykorzystania 88,3 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło: Portal Funduszy Europejskich

Czw., 8 Gr. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba