Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Drugi nabór wniosków Interreg Europa

Drugi nabór wniosków Interreg Europa fotolia.pl

Już wkrótce odbędzie się drugi nabór wniosków projektowych w ramach Programu Interreg Europa 2021-2027. Nabór będzie otwarty od 15 marca do 9 czerwca 2023 roku.

Program Interreg Europa 2021-2027 wspiera wymianę doświadczeń, testowanie nowatorskich rozwiązań i budowę potencjału instytucji związanych z rozwojem regionalnym z obszaru Unii Europejskiej, Norwegii i Szwajcarii. Tematyka programu obejmuje wszystkie zagadnienia polityki spójności.

Program jest adresowany głównie do samorządowców (władz szczebla regionalnego i lokalnego). Celem międzynarodowych projektów jest unowocześnianie instrumentów polityki rozwoju regionalnego. W tej perspektywie program jest szerzej otwarty na różne, przykładowo, lokalne instrumenty polityki (w Polsce np. strategie rozwoju gmin). Będzie można wdrażać też akcje pilotażowe.

Zainteresowani mogą wziąć udział w serii tematycznych wydarzeń networkingowych w listopadzie i grudniu, aby podzielić się pomysłami na projekty i rozpocząć poszukiwania nowych partnerów projektu. Wydarzenia odbywają się online. Każda sesja będzie poświęcona innemu tematowi:

  • 15 listopada (10-12:00 CET): „mądrzejsza Europa”
  • 17 listopada (10-12:00 CET): „bardziej socjalna Europa”
  • 29 listopada (10-12:00 CET): „zielona Europa”
  • 1 grudnia (10-12:00 CET): „lepiej połączona Europa”, „Europa bliżej obywateli” i „lepsze zarządzanie regionalne”

Rejestracja pozwoli dowiedzieć się więcej o tematach i celach polityki, podzielić się pomysłem na projekt i poznać osoby zainteresowane współpracą międzyregionalną.

Więcej informacji tutaj.

Źródło: Interreg Europe

Sob., 29 Prn. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba