Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Projekt NOWE RELACJE - nabór do 9 października

Projekt NOWE RELACJE - nabór do 9 października fotolia.pl

Trwa nabór wniosków do programu grantowego "Nowe relacje - działania na rzecz włączenia i integracji międzypokoleniowej osób z Ukrainy z doświadczeniem uchodźczym", w którym można zdobyć granty w wysokości od 40 tys. złotych do 80 tys. złotych.

W naborze mogą wziąć udział zarejestrowane w Polsce fundacje, stowarzyszenia, stowarzyszenia zwykłe oraz samorządowe instytucje kultury, które mają doświadczenie w aktywizacji lub integracji osób w wieku 50+, realizowały działania międzypokoleniowe lub organizowały inicjatywy na rzecz integracji migrantów i/lub uchodźców.

Celem programu jest wsparcie projektów na rzecz włączenia społecznego i adaptacji uchodźców i uchodźczyń wojennych z Ukrainy w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 50+, w tym także osób z niepełnosprawnościami. Wspierane będą aktywności zapobiegające dyskryminacji, promujące wielokulturowość oraz opierające się na poszanowaniu autonomii i tolerancji.

Odbiorcami bezpośrednimi prowadzonych w programie działań powinny być też inne grupy, np.: starsi Polacy, członkowie społeczności lokalnej w każdym wieku, migranci z innych krajów, a także Ukraińcy, którzy mieszkali w Polsce przed obecnym kryzysem. Okres realizacji projektu może trwać do 8 miesięcy, a działania projektowe powinny się zacząć nie później niż 28 października br.

Nabór wniosków prowadzony jest do 9 października 2022 roku. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 18 października.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.nowerelacje.org.

Źródło: nowerelacje.org

Czw., 29 Wrz. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Ewelina Kocemba