Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Usługi rolnicze i leśne - przedłużony termin na składanie podań o dofinansowanie

Usługi rolnicze i leśne - przedłużony termin na składanie podań o dofinansowanie fotolia.pl

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin przyjmowania wniosków o dofinansowanie w zakresie rozwoju usług rolniczych i leśnych. Można ubiegać się aż o 500 tys. zł wsparcia. Pomoc udzielana jest w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej” finansowanego z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Pierwotna data, do której planowano przyjmowanie wniosków została wyznaczona na 19 sierpnia. Jednakże ARiMR poinformowała w komunikacie, że termin ten został przedłużony do piątku, 21 października tego roku.

Beneficjentem dofinansowania mogą być osoby fizyczne, prawne, wspólnicy spółki cywilnej, a nawet jednostki organizacyjne nieposiadająca osobowości prawnej. Wystarczy, że prowadzą działalność w zakresie usług związanych z leśnictwem lub rolnictwem. Mogą to być także usługi zabezpieczania lub utrzymania urządzeń wodnych, w zakresie mycia i dezynfekcji, a nawet działalność w zakresie wykorzystania technologii cyfrowych. Działalność związana z rolnictwem lub leśnictwem musi być prowadzona przez co najmniej 24 miesiące poprzedzające dzień złożenia wniosku o przyznanie dofinansowania.

Pomoc jest udzielana w formie refundacji części poniesionych kosztów kwalifikowalnych operacji. Maksymalna kwota wsparcia, o jakie można składać wnioski wynosi 500 tys. zł na jednego beneficjenta. Refundacji podlega co do zasady do 50% udokumentowanych kosztów kwalifikowalnych inwestycji. Natomiast w przypadku działalności związanej z zabezpieczaniem lub utrzymaniem urządzeń wodnych lub z wykorzystaniem technologii cyfrowych może być to do 65%.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR właściwe ze względu na miejsce realizacji danej inwestycji. Dokumentację wnioskową można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę, nadać przesyłką rejestrowaną za pośrednictwem Poczty Polskiej, a także e-PUAPem.

Szczegóły programu, zakresu wsparcia, kryteriów wyboru i dokumenty można znaleźć na stronie ARiMR.

Czw., 4 Sp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Adrian Pokrywczyński