Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konkurs na najlepszy polski referat na XXVII Światowym Kongresie Drogowym PIARC 2023

Konkurs na najlepszy polski referat na XXVII Światowym Kongresie Drogowym PIARC 2023 fotolia.pl

Stowarzyszenie Polski Kongres Drogowy (PKD) stanowiący Komitet Narodowy PIARC wraz z Pierwszym Delegatem PIARC w Polsce tj. Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad zapraszają do udziału w konkursie na najlepszy referat zgłoszony z Polski na XXVII ŚWIATOWY KONGRES DROGOWY PIARC 2023. Kongres odbędzie się w październiku 2023 r. w Pradze.

Abstrakty można składać do 26 sierpnia br. w 49 tematach. Zostaną one ocenione przez członków Komitetów Technicznych.  

W tym samym czasie komisja powołana przez Pierwszego Delegata PIARC (w Polsce jest nim Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad) i PKD zostaną powiadomieni o zgłoszonych referatach z Polski i dokonają ich równoległej oceny.  Komisja przyzna jedną główną nagrodę w konkursie – a będzie nią pokrycie kosztów udziału (opłata rejestracyjna) w Kongresie (bez kosztów transportu i zakwaterowania). Zwycięzca dostanie się do końcowej rundy kwalifikacji prezentacji, które będą wygłoszone podczas Kongresu. 

Dodatkowo, dla każdej z kategorii nagród PIARC, komisja krajowa  wyróżni referaty, które zostaną opublikowane na stronie Komitetu Narodowego PIARC. Ich autorzy również otrzymają zaproszenia do wzięcia udziału w wydarzeniach PKD w roli prelegentów. 

Do 15 listopada br. wszyscy autorzy zostaną powiadomieni o decyzjach komisji. Osoby odpowiedzialne za napisanie zaakceptowanych abstraktów zostaną zaproszone do złożenia pełnej wersji referatów do 31 stycznia 2023 roku. 

Za najlepsze referaty zostaną przyznane nagrody w poniższych kategoriach: 

  • Młodzi profesjonaliści (poniżej 35 roku życia),
  • Projektowanie, budowa, utrzymanie i eksploatacja dróg,
  • Bezpieczeństwo drogowe,
  • Zmiany klimatyczne i odporność,
  • Zrównoważona mobilność,
  • Najlepsze innowacje,
  • Organizacja i administracja.

Abstrakty (streszczenia) referatów mogą liczyć do 400 słów i musza być napisane w jednym z trzech oficjalnych języków Kongresu: angielskim, francuskim lub hiszpańskim (preferowany angielski). Wszystkie artykuły muszą być oryginalnymi pracami, gotowymi do publikacji. Materiał, który został wcześniej opublikowany, nie będzie zaakceptowany. Teksty nie mogą zawierać jakichkolwiek odniesień o charakterze politycznym, handlowym lub reklamowym, a w tytule i streszczeniu nie można używać nazw marek handlowych. Artykuły powinny przedstawiać studia przypadków, wyniki badań i / lub praktyczne doświadczenia związane z tematyką Kongresu. 

Abstrakty należy składać korzystając z formularza internetowego.

Źródło: GDDKiA

Pt., 22 Lp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś