Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Ogłoszono wyniki III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

Ogłoszono wyniki III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych fotolia.pl

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki III edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Tym razem o środki pieniężne mogły ubiegać się gminy i powiaty, na terenie których funkcjonowały tzw. PGR-y.

„Niech te środki, które będą służyć gminom i powiatom przede wszystkim zostaną we właściwy sposób przeznaczone i poświęcone dla mieszkańców tych terenów” – mówił premier podczas konferencji prasowej.

„Program inwestycji na terenach popegeerowskich to 1871 inwestycji w ponad 1300 gminach, 220 powiatach. To program, w ramach którego dziś do polskich miasteczek popegeerowskich trafi ponad 4 mld zł” – podsumowywał wiceminister MSWiA, Paweł Szefernaker.

Dofinansowanie będzie mogło zostać przeznaczone na inwestycje w modernizację dróg, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych czy świetlic.

O wsparcie w tej edycji Programu mogły ubiegać się gminy i powiaty, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Łącznie ponad 1800 wniosków uzyskało pozytywną rekomendację do otrzymania środków z budżetu państwa. Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego wynosi 2 proc.

Podczas ogłoszenia wyników, szef polskiego rządu wręczył promesy na realizację inwestycji. Gmina Niemcza otrzyma niemal 600 tys. zł na rozbudowę i modernizację strażnicy OSP, a gmina Łagiewniki prawie 3 mln zł na budowę wielofunkcyjnego obiektu w Olesznie.

Największe dofinansowanie w III edycji RPIS trafi do gminy Świdnicy i zostanie przeznaczone na przebudowę dróg gminnych Mokrzeszowie oraz ul. Fabrycznej w Pszennie. Z kolei najmniej środków otrzyma gmina Moryń na przebudowę dróg popegeerowskich w miejscowościach Klępicz, Bielin i Stare Objezierze.

Z pełnymi wynikami III edycji programu można zapoznać się na stronie: www.gov.pl.

Źródło: gov.pl

 

Pt., 15 Lp. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska