Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Fundusz Szerokopasmowy – pierwszy nabór wniosków

Fundusz Szerokopasmowy – pierwszy nabór wniosków fotolia.pl

Od 27 maja do 27 czerwca br. odbędzie się pierwszy, pilotażowy nabór wniosków w ramach Funduszu Szerokopasmowego przewidującego dofinansowanie budowy sieci dostępu do szybkiego internetu.

Celem Funduszu jest wspieranie podaży i popytu na usługi szerokopasmowego dostępu do szybkiego internetu. Wsparcie ze środków Funduszu udzielane jest w trybie otwartego i niedyskryminacyjnego naboru o udzielenie wsparcia.

W pierwszym pilotażowym naborze wniosków mogą wziąć udział gminy. Zwycięskie samorządy wybiorą przedsiębiorcę telekomunikacyjnego, któremu powierzą budowę sieci szerokopasmowej na swoim terenie. Taki model finansowania inwestycji szerokopasmowych nie był jeszcze w Polsce realizowany i chcemy poznać jego potencjał.

Procedura ubiegania się o wsparcie jest maksymalnie uproszczona. Punkty przyznawane poszczególnym wnioskom zależeć będą m.in. od poziomu pokrycia gminy szybkimi sieciami szerokopasmowymi oraz od pomysłów gminy na wyzwolenie popytu na usługi szerokopasmowego dostępu do internetu.

Dofinansowanie zostanie udzielone wyłącznie czterem gminom, a jego wysokość to maksymalnie 5 000 000 złotych, stanowiących do 80% wartości wydatków kwalifikowalnych projektu. Budżet naboru to 20 000 000 złotych.

Pełna dokumentacja określająca szczegółowe zasady udziału w naborze dostępna jest tutaj.

Źródło: Cyfryzacja KPRM

Pt., 27 Mj. 2022 0 Komentarzy Dodane przez: Tomasz Smaś