Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego o ograniczeniu możliwości wsparcia powiatowej infrastruktury drogowej

Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego o ograniczeniu możliwości wsparcia powiatowej infrastruktury drogowej fotolia.pl

Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego zaapelował o wprowadzenie możliwości ubiegania się o dofinansowanie powiatowej infrastruktury drogowej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 Małopolska Przyszłości.

„Ograniczenie ubiegania się przez samorządy powiatowe o dofinansowanie infrastruktury drogowej wpłynie negatywnie na plany związane z budową, przebudową i remontem dróg powiatowych oraz wykonania oczekiwanych obwodnic miast” – czytamy w wydanym przez Starostów stanowisku. Jak podkreślają, nakłady finansowe są niezbędne, by utrzymać określone standardy i bezpieczeństwo na drogach powiatowych.

 W stanowisku powołano się na programy, w których ujęta została możliwość dofinansowania projektów związanych z budową, rozbudową, przebudową lub modernizacją dróg powiatowych. Są to: Małopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013, Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie zadań z wyżej wymienionego obszaru znalazło się też w projekcie Umowy Partnerstwa dla realizacji Polityki Spójności 2021-2027 w Polsce.

Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego wskazuje również, że w projektach regionalnych programów operacyjnych na lata 2021-2027 dla innych województw przewidziano możliwość finansowego wsparcia inwestycji drogowych.

W związku z powyższym, Konwent Powiatów Województwa Małopolskiego zwrócił się o wprowadzenie możliwości ubiegania się o dofinansowanie powiatowej infrastruktury drogowej.

Pt., 19 Lst. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska