Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Większe środki z subwencji oświatowej na zajęcia wspomagające dla uczniów po powrocie do szkół

Większe środki z subwencji oświatowej na zajęcia wspomagające dla uczniów po powrocie do szkół fotolia.pl

Dodatkowe 187 mln zł trafi do części oświatowej subwencji ogólnej. Pieniądze będą przeznaczone na wynagrodzenia nauczycieli, którzy będą prowadzili zajęcia wspomagające z wybranych przedmiotów obowiązkowych w szkole po powrocie do edukacji stacjonarnej. W zajęciach będą mogli wziąć udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Środki z części oświatowej subwencji ogólnej na ten cel będą przekazane samorządom. W przypadku szkół niesamorządowych będzie to dotacja od jednostki samorządu terytorialnego.

Dodatkowe zajęcia wspomagające będą miały na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. Nie wskazujemy samorządom i dyrektorom szkół, z jakich przedmiotów mają być organizowane zajęcia. Ustali to we własnym zakresie dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielami. Zajęcia będą odbywały się w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, w tym szkołach specjalnych oraz artystycznych realizujących kształcenie ogólne.

Wymiar zajęć dodatkowych nie przekroczy 10 godzin dla każdego oddziału.

Podział środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na sfinansowanie kosztów zajęć wspomagających zostanie dokonany na podstawie formularzy wypełnianych przez samorządy w Strefie Pracownika Systemu Informacji Oświatowej https://strefa.ksdo.gov.pl/

Zwiększenie rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej o 187 mln zł nastąpi z dniem następującym po dniu ogłoszenia ustawy, natomiast  zajęcia wspomagające będą realizowane po powrocie uczniów do nauki stacjonarnej.

Źródło: MEiN

Śr., 17 Mrz. 2021 0 Komentarzy Dodane przez: Małgorzata Orłowska