Skarbnicy i służby finansowe urzędów mogą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu na temat finansowo-rozliczeniowej strony projektów realizowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Szkolenia odbędą się w:
- 20 marca 2019 r. w Poznaniu,
- 27 marca 2019 r. w Katowicach,
- 10 kwietnia 2019 r. w Gdańsku,
- 17 kwietnia 2019 r. w Warszawie.
Szkolenia są jednodniowe i nieodpłatne. Uczestnicy pokrywać będą jedynie koszt dojazdu na miejsce szkolenia.
Do udziału w szkoleniu zaproszone są zarówno osoby, dla których PPP jest mniej znane, jak i takie, które już mają doświadczenie w tej dziedzinie.
Podczas szkolenia zaprezentowana zostanie praktyczna wiedza z zakresu m.in. aspektów podatkowych, roli służb finansowych w przygotowaniu projektu na etapie analiz przedrealizacyjnych i szacowania ryzyk oraz wpływu na wskaźniki zadłużenia jednostki.
Zespół prelegentów to trener ds. wymiaru finansowego, trener ds. uwarunkowań prawnych oraz ekspert-praktyk samorządowy, który podzieli się z uczestnikami swoimi doświadczeniami.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na szkoleniach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Szczegóły znajdują się w Regulaminie szkoleń dla skarbników i służb finansowych.
Osoby zainteresowane udziałem będą mogły dokonać zgłoszenia na wybrane szkolenie w formularzu rejestracyjnym.
Pobierz pliki:
Szczegółowych informacji na temat szkoleń udzielają pracownicy ZMP:
- Anna Wiktorczyk-Nadolna, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 605 545 608
- Joanna Ludwiczak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 061 633 50 53
Szkolenia realizowane są przez Związek Miast Polskich w ramach projektu "Rozwój partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce".
Projekt realizowany jest w partnerstwie: Ministerstwo Rozwoju, Konfederacja Lewiatan z Fundacją Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego oraz Związek Miast Polskich ze Związkiem Powiatów Polskich.
Finansowanie projektu pochodzi z Programu Operacyjnego Wiedza-Edukacja-Rozwój.