Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Maluch: wnioski tylko do 3 lipca

Maluch: wnioski tylko do 3 lipca fotolia.pl

Już tylko do 3 lipca gminy mają czas na złożenie wniosku do tegorocznej, specjalnej edycji programu "Maluch". Samorząd może zdobyć do 80 proc. kosztów działań zapewniających w żłobkach lub klubach miejsca opieki dzieciom niepełnosprawnym lub wymagającym szczególnej opieki. Łączna pula tegorocznej edycji programu wynosi 15 mln zł.

Wnioski składać można w trzech modułach. Pierwszy obejmuje tworzenie w instytucjach opieki nowych miejsc dla dzieci niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki. Do drugiego modułu należy kierować wnioski na dofinansowania przedsięwzięć dostosowujących istniejące miejsca w instytucjach opieki do potrzeb dzieci niepełnosprawnych i wymagających szczególnej opieki. W ramach trzeciego modułu finansowane będzie zapewnienie funkcjonowania miejsc utworzonych lub przystosowanych do potrzeb dzieci z grupy docelowej z puli edycji specjalnej programu lub z innych źródeł, niezależnie od czasu, w którym miejsca te zostały utworzone lub przystosowane.

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić odpowiedni formularz i złożyć go poprzez platformę ePUAP lub w wersji papierowej do właściwego urzędu wojewódzkiego. Formularz oferty musi spełniać wymagania formalne, m.in. musi być złożony w terminie i być kompletnie wypełniony. Do oferty należy dołączyć wymagane przez właściwy urząd wojewódzki załączniki.

Formularz można pobrać tutaj.

Źródło: mpips.gov.pl

Sob., 24 Czrw. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża