Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Mazowsze: pieniądze dla przedszkoli

Mazowsze: pieniądze dla przedszkoli fotolia.pl

Na Mazowszu 14 kwietnia rozpocznie się nabór projektów przedszkolnych w ramach RPO. Beneficjentami mogą być m.in. samorządy prowadzące przedszkola. Minimalną wartość projektu ustalono na poziomie 100 tys. zł. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 80 proc. (składa się na niego wyłącznie wkład unijny). Beneficjent musi ponieść koszt wkładu własnego w wysokości 20 proc. kosztów kwalifikowanych. Na dofinansowanie przeznaczono 17,3 mln zł.

Na co pieniądze?

Wniosek musi dotyczyć co najmniej jednej z dwóch opcji (typów projektów). Po pierwsze, tworzenia nowych miejsc w istniejących ośrodkach wychowania przedszkolnego (w tym dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami) skutkujących zwiększeniem liczby miejsc przedszkolnych podlegających pod konkretny organ prowadzący na terenie danej gminy/miasta w stosunku do danych z roku poprzedzającego rok rozpoczęcia realizacji projektu. Po drugie, dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością w zakresie stwierdzonych potrzeb lub realizację dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym poprzez wyrównywanie deficytu wynikającego z niepełnosprawności (działania te mogą być realizowane samodzielnie).

Oprócz dwóch powyższych obowiązkowych działań możliwe są również działania zmierzające do rozszerzenia oferty przedszkola o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów. Możliwe jest wydłużenie godzin pracy przedszkola. A także doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym w szczególności z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz w zakresie współpracy nauczycieli z rodzicami, w tym radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Zainteresowanym polecamy lekturę dokumentacji konkursowej dostępnej TUTAJ.

Sob., 25 Mrz. 2017 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża