Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Rekomendacje dla kryteriów oceny projektów szpitalnych

Rekomendacje dla kryteriów oceny projektów szpitalnych fotolia.pl

Komitet sterujący wykorzystaniem funduszy unijnych w sektorze ochrony zdrowia przyjął 5 października rekomendacje dla kryteriów oceny projektów w dwóch priorytetach inwestycyjnych, które dotyczą projektów infrastrukturalnych w obiektach szpitalnych. Na podstawie rekomendacji, urzędy marszałkowskie przygotują kryteria wyboru i oceny wniosków o dofinansowanie takich projektów z regionalnych programów operacyjnych. W przypadku jednych i drugich ważna role odgrywają regionalny mapy potrzeb zdrowotnych.

PI4c: modernizacja energetyczna budynków

Treść rekomendacji jest bardzo krótka. Sprowadza się do rozstrzygnięcia w jakich przypadkach wymagana jest zgodność z regionalą mapą potrzeb zdrowotnych. Inwestycje energetyczne w szpitalach muszą być ocenione pod względem zgodności z mapami. Natomiast pozostałe (POZ, AOS) tylko pod względem potrzeb zdrowotnych w regionie. Dla rozstrzygnięcia wątpliwości dodano zapis uszczegółowiający, iż ocenie pod względem zgodności z mapami potrzeb zdrowotnych nie będzie podlegał projekt zwiększający efektywność energetyczną w budynku, w którym nie jest prowadzona działalność lecznicza.

PI9a: inwestycje w infrastrukturę i wyposażenie

W tym przypadku rekomendacje przyjęte zostały kilka miesięcy temu. Ale wymagały aktualizacji. Zmiany dotyczyły uzupełnienia odstępstw od obowiązku stosowania map potrzeb zdrowotnych oraz wprowadzeniu premiowania projektów tych szpitali, które mają zatwierdzony przez swój organ - program restrukturyzacji. Na wniosek przedstawicieli Komisji Europejskiej wprowadzono dodatkowy zapis o obowiązku zaktualizowania tych programów. Z tym, że konieczność ta będzie obowiązywała dopiero od stycznia 2017 r.

Pt., 7 Prn. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża