Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

80 milionów euro na miejskie innowacje

80 milionów euro na miejskie innowacje fotolia.pl

15 grudnia Dyrekcja Generalna Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej, uruchomiła pierwsze zaproszenie do składania wniosków w ramach inicjatywy wspólnotowej Urban Innovative Actions (UIA) wspierającej innowacyjne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.

Inicjatywa jest nowym instrumentem KE  stworzonym w celu zapewnienia wsparcia i możliwości przetestowania innowacyjnych rozwiązań i nowego podejścia do wyzwań stojących przed władzami miejskimi w całej Europie.  W latach 2015-2020 ponad 372 mln euro zostanie wydane na wsparcie miast. Każdy projekt może otrzymać współfinansowanie z EFRR w wysokości do 5 mln euro. Maksymalna stopa współfinansowania wynosi 80%, wdrożenie projektu musi nastąpić w okresie nie dłuższym niż 3 lata.

Trwający, pierwszy nabór, którego budżet wynosi 80 mln EUR, koncentruje się na czterech obszarach tematycznych powiązanych z agendą miejską UE, tj.

  • Ubóstwo miejskie (z naciskiem na ubogie dzielnice miast);
  • Integracja imigrantów oraz uchodźców;
  • Transformacja energetyki;
  • Praca i umiejętności w gospodarce lokalnej.

Zachęcamy do zapoznania się wymaganiami i dokumentami aplikacyjnymi na stronie inicjatywy: http://www.uia-initiative.eu/fr/node/5

Termin składania wniosków upływa 31 marca 2016 r.

Więcej informacji na temat inicjatywy Urban Innovative Actions: http://www.uia-initiative.eu/

Pt., 15 St. 2016 0 Komentarzy Dodane przez: Barbara Łączna