Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

PROW: rozporządzenia dla poddziałań - współpraca i koszty bieżące

PROW: rozporządzenia dla poddziałań - współpraca i koszty bieżące fotolia.pl

Resort rozwoju wsi opublikował kolejne projekty rozporządzeń wdrażających PROW 2014-2020. Pierwsze w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania”. Drugie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”. Oba dotyczą działania LEADER.
 
W pierwszym przypadku projekt regulacji dotyczy form i trybu składania wniosków o przyznanie pomocy, wniosków o płatność oraz wymagań, jakie powinny one spełniać; a także kryteriów wyboru operacji oraz przepisów dotyczących samej umowy o wsparcia. Pomoc uzależniona jest od wielkości LGD oraz liczby mieszkańców, jaką obejmą Lokalne Strategie Rozwoju. Na realizację poddziałania przewidziano łącznie 15 mln euro (wkład unijny i wkład krajowy). Z projektem można zapoznać się tutaj.
 
Drugi projekt podobnie jak pierwszy przewiduje oprócz warunków podstawowych także szczegółowe. Część z nich dotyczy liczby zatrudnionych przez LGD pracownków. Od 2 etatów w przypadku gdy LSR obejmuje od 30 do 60 tys. mieszkańców, do 5 etatów w przypadku gdy LSR obejmuje obszar zamieszkany przez co najmniej 100 tys. i mniej niż 150 tys. Pozostałe warunki związane są z funkcjonowaniem biura LGD, prowadzeniem strony internetowej, przechowywania dokumentów, pozyskiwania danych od beneficjentów. Wysokość pomocy uzależniona została od wysokości dofiansowania na wdrażanie LSR. Na realizację poddziałania przewidziano łącznie (wkład unijny i wkład krajowy) 117,2 mln euro. Z projektem można zapoznać się tutaj
Pt., 14 Sp. 2015 0 Komentarzy Dodane przez: Jarosław Komża