Minister Zdrowia powołała nowy skład Rady Narodowego Funduszu Zdrowia, która z dniem 28 lipca 2025 roku rozpoczęła nową, pięcioletnią kadencję. Niedawno opublikowano pełną listę jej członków. Poniżej przedstawiamy jej skład:
-
Rudolf Borusiewicz – powołany spośród kandydatów wskazanych przez stronę samorządową Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego;
-
Marta Katarzyna Bednarek – powołana spośród kandydatów wskazanych przez organizacje pacjentów działających na rzecz praw pacjenta;
-
Paweł Dzikowski – powołany spośród kandydatów wskazanych przez Radę Dialogu Społecznego;
-
Łukasz Kamil Kozłowski – powołany spośród kandydatów wskazanych przez Radę Dialogu Społecznego;
-
Jarosław Jacek Fiks – powołany spośród kandydatów wskazanych przez Rzecznika Praw Pacjenta;
-
Anna Sylwia Gołębicka – powołana spośród kandydatów wskazanych przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych;
-
Marta Anna Maciążek – wskazana przez ministra właściwego do spraw zdrowia;
-
Sebastian Marek Twaróg – wskazany przez ministra właściwego do spraw zdrowia;
-
Zbigniew Bogusław Teter – powołany spośród kandydatów wskazanych wspólnie przez Ministra Obrony Narodowej, Ministra Sprawiedliwości i ministra właściwego do spraw wewnętrznych;
-
Aleksandra Alicja Wrochna – wskazana przez Prezesa Rady Ministrów.
Nowa Rada NFZ będzie odgrywać kluczową rolę w nadzorze nad funkcjonowaniem Funduszu, opiniowaniu planów finansowych oraz monitorowaniu realizacji zadań w obszarze ochrony zdrowia.
Źródło: NFZ