Ten serwis używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej »

Zrozumiałem

Resort zdrowia w sprawie Systemu Statystyki w Ochronie Zdrowia

Resort zdrowia w sprawie Systemu Statystyki w Ochronie Zdrowia fotolia.pl

Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swojej stronie internetowej projekt rozporządzenia w sprawie Systemu Statystyki w Ochronie Zdrowia.

Projekt został także przekazany do uzgodnień międzyresortowych.

Termin zgłaszania uwag upływa 9 marca 2012 br.

Szczegóły na stronach MZ

Komentarz DWW: Dane gromadzone przez Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia są ogromne, ale ich sposób prezentacji opinii publicznej jest w naszej ocenie katastrofalny. Funkcjonalność poszczególnych portali podlegających obu instytucjom pozostawia bardzo wiele do życzenia, a generowane z obecnych systemów dane są po prostu niewiarygodne.
Dlatego też z życzliwością i zarazem nadzieją patrzymy na wszelkie działania zmierzające do poprawy obecnego stanu rzeczy. Wyrażamy też apel, aby gromadzone przez MZ i NFZ zasoby były jak najbardziej otwarte dla innych podmiotów publicznych. 

Czw., 16 Lt. 2012 0 Komentarzy Dodane przez: Rafał Rudka